CESuR YÜREK BİR KADIN

Onunki tam bir değişim hikayesi. Hayatının aşkını bulunca Belçika’dan Türkiye’ye taşınan Sophie Hunter Öge, “Her gün bambaşka bir hayatı yaşama fırsatı verdiğim için kendimle gurur duyuyorum” diyor.

Elele - - YAŞAM -

şeyi yapabileceğimize sonuna kadar inanmak ve en önemlisi hayatımızı değiştirme cesaretine sahip olabilmenin gerekliliğine inanmak, çünkü değişim ancak böyle bir pencereden baktığınız zaman kapıdan içeri süzülüveriyor. Sophie Hunter Öge, eskiden gezinti gemilerinde çalışan Belçikalı bir doğal yaşam fotoğrafçısı. Günün birinde yolu o sırada Afrika kıyılarında teknesiyle dünya turuna çıkan Hakan Öge ile kesişiyor. Sonrasında ne mi oluyor? Tabii ki birbirlerine aşık oluyor ve evleniyorlar ama masal elbette burada bitmiyor, asıl bundan sonra başlıyor her şey. O günleri anlatırken “Tanışmamız çok güçlü ve derin oldu, çok hızlı bir şekilde aşık olduk. Birkaç gün sonra onunla dünya turunu bitirmem gerektiğini biliyordum” diyor. “Böylesine güçlü bir bağa sahip olduğumuz için ikimiz de çok şanslıyız. Kendimiz olabilmemiz için çok fazla güven, çok fazla alan var aramızda. Birlikteyken daha mutlu, daha güçlü daha çok kendimiziz.”

ONLAR DOĞAYA, DOĞA DA ONLARA KUCAK AÇIYOR

Sophie ve Hakan Öge çifti bir ay önce Toroslar’a taşınmış, her ikisi de çok ama çok mutlu. Kendi evlerini inşa etmiş, küçük bir cennet yaratmışlar. “Evimiz kocaman bir heykele benziyor, evimize aşığız” diyor Sophie Hunter Öge. Evlerinde ne klasik çizgilerde bir şey var ne de çimentodan. Neyi nasıl istiyorlarsa öyle yaparak sadece içlerindeki sesin izinden gitmişler. Öge çiftinin Toroslar’da üç atı var, onları eğitiyorlar. Gün, sabahın ilk saatlerinde hoş bir ritüelle başlıyor. Sophie Hunter Öge uyanır uyanmaz üç yaşındaki atı Bozo’nun yanına gidiyor ve onunla vakit geçiriyor. Atların kendilerini takip ettiğini, çünkü onların ailelerinin bir ferdi olduklarını söylüyor. Onlara asla kaba kuvvet kullanmamış, önce onlarla arkadaş olmuş daha sonra da liderleri... Aralarındaki bağ saf ve temiz. Şöyle sürdürüyor sözlerini: “Atlar bizimle telepati kuruyor, biz de onlarla sırlarını

Gülru İncu

HAKAN VE SOPHIE ÖGE, MUTLULUĞUN HİÇ TAHMİN ETMEDİĞİNİZ BİR ANDA KARŞINIZA ÇIKACAĞININ CANLI KANITI.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.