MUHTEŞEM

Elele - - MODA HABER -

Son olarak haziran ayında Johannes Huebl ile yaptığı evlilikle gündeme gelen Olivia Palermo severlere müjde! Aquazzura markası ile güçlerini birleştiren ünlü stil ikonu Olivia’nın koleksiyonunda süet botlar, topuklular, diz boyu çizmeler, deri gladyatörler ve vintage takılardan ilham alarak yarattığı taşlı sandaletler bu ay bizlerle buluşuyor. Bu altı parçalık özel koleksiyonun fiyat aralığı 600-1625 dolar arasında değişiyor.

Son zamanlarda pek çok markanın yüzü olarak rastladığımız Cara Delevigne, bu kez Topshop’ın 2015/2016 sonbahar-kış kampanya yüzü olarak karşımızda. Ünlü İngiliz model; Alasdair McLellan’ın fotoğrafladığı ve Topshop yaratıcı direktörü Kate Phelan’ın stil danışmanlığını üstlendiği kampanya fotoğraflarında yine harika görünüyor. Kampanya çekiminden geriye kalansa; Cara ve Topshop’ın muhteşem uyumu.

MİNİ RÖPORTAJ Crysellas markası nasıl doğdu? Çocukluğumdan beri hayal ettiğim bir projeydi. Kendi markamı kurmadan önce kurumsal dünyada kendimi geliştirmem gerektiğini düşündüğüm için şimdiye kadar beklemesi gerekti. Strateji analistliği yaparken genç bir şirketin iç düzenini kurma aşamasını birebir yaşadım. Finans analistliği dönemimde de şirketin performansını okumayı öğrendim. Takı ile ilgisi olmadığı düşünülebilir, fakat çoğu sanatçının en büyük zaafı eserini pazarlayıp satışları ve çalışanları yönetememesidir. Profesyonel geçmişim ile sanatsal becerilerimi birleştirerek Crysellas markasını yaratmaya hazır olduğuma karar verdim. Crysellas ne anlama geliyor? Bir Afrika dilinde, ‘kara güzellik’ anlamına geliyor. Ayrıca okunurken ‘kristal’ kelimesini çağrıştırması ve İspanyolca bir kelime gibi telaffuz edildiği için de hoşuma gidiyor. Takı tasarımlarında en çok tercih ettiğiniz taşlar hangileri? Sonbahar ve kış aylarında hematit, oniks, lapis lazuli ve akik, yaz aylarında ise mercan, turkuaz, ay taşı ve sedef tercih ediyorum. Tasarımlarınızı nerede bulabiliriz? Takılarım crysellas.com ve lidyana.com sitelerinde satılıyor.

Angelina Jolie’nin canlandırdığı kötü kalpli Malefiz karakterini bilmeyeniniz yoktur. Peki ya Jolie’nin filmde giydiği Louboutin ayakkabıları? Malefiz’in eşsiz cazibesini yansıtan bu mistik model, tekrar sahnedeki yerini almak için gün sayıyor. Kırmızı ve siyah rugan seçenekleriyle sınırlı sayıda üretilen ‘Malangeli’ koleksiyonunun 20 Ekim’de satışa sunulması bekleniyor.

Kullandığı bitkisel kumaşlarla süreklilik kazanmayı hedefleyen bir tasarımcı: Stella McCartney. Moda sektörünün yeri dolmayacak top modeli: Kate Moss. Çektikleri her fotoğrafla olay yaratan ikili: Mert Alaş&Marcus Piogott. Bu muhteşem ikilinin doğa sevgisini ve geri dönüşümü vurgulayan yaratıcı konseptleri kapsamında Kate Moss yedinci kez Stella McCartney için poz verdi. Ortaya çıkan karelerde sadeliğin ve minimalist çizgilerin hakimiyeti ön planda. ‘Cavendish Bag’in en gözde parça olarak tahta oturduğu koleksiyon eylül ayında tanıtılacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.