YAZDAN KALMA KADINSAL GÖZLEMLER

Elele - - YAZAR -

Plajlar, sahiller ‘incecik’ kadın dolu. Genci, yaşlısı, hayli takmış kafayı bu kilonun görüntüsel kısmına. Uzun uzun süzdüm baktım kadınlara inanın. Aslında sadece kadınlara demem yanlış, erkeklere de çok baktım. Ne fark ettim biliyor musunuz? İki sohbetten biri ‘kilo’ ve ‘diyet’ meselesi. Herkes birbirine ‘akıl’ verip bir şeyler öneriyor. Hep daha zayıf olmaktan bahsediliyor, yeterince zayıf olunamıyor bir türlü. Memleket aç gezecek neredeyse. Beni düşündüren ne oldu ama biliyor musunuz? Gencecik bedenler… Zayıflar, taşlar ama içleri boş sanki. Kas yok. İçi boşalmış gibi duruyor bedenler. Bunu insan spor yaptıkça daha iyi gözlemler oluyor.

Çünkü spor yapan tipler ne kadar yaşlı veya kilolu olsalar da inanılmaz diri, sıkı ve fit dururken, o zayıf, ince, taş bedenlerde bir ayakta duramama var. O kadar üzüldüm ki baktıkça… Amaç ‘kilo kaybı’ olmaktansa, sağlıklı beslenerek kas ağırlığını artırmak olmalı.

Çünkü ancak o zaman o hayal ettiğin ve seni tatmin eden görüntüyü yakalıyorsun. Hem de yaşın kaç olursa olsun. Erkekler için de aynısı geçerli. Bakıyorum

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.