Soru& CEVAP

Seks hayatınız nasıl gidiyor? Kafanızdaki sorulara cevap arıyor ama kimseyle sorunlarınızı paylaşamıyorsanız bize yazın, yanıtlayalım…

Elele - - SEKS -

MERHABA, DÖRT AYLIK HAMİLEYİM. EŞİM CİNSEL İLİŞKİYE DEVAM ETMEK İSTİYOR AMA BEN, BEBEĞİMİZE BİR ŞEY OLUR DİYE KORKUYORUM. BENİ ALDATIR DİYE ENDİŞELENİYORUM. NE YAPMALIYIM? C: Eğer düşük riski taşımıyorsanız, uzmanlar hamileyken cinsel birliktelik yaşamanın sakıncalı olmadığını söylüyor. Tabii ki belirli bir aya kadar. Bunun kararını doktorunuz vermeli. Korkunuz hakkında eşinizle konuşmalısınız. Çözüm bulmak isterseniz sizi anlayışla karşılayacak.

S:

ESKİDEN EŞİMLE CİNSELLİK YAŞARKEN VAJİNAM DAHA KOLAY ISLANIRDI. AYRICA SEKS SIRASINDA ACI ÇEKİYORUM. KASIKLARIMDA AĞRI OLUYOR NASIL BAŞ EDECEĞİM? C: Cinselliğe yeterince hazırlanmama, ön sevişmenin kısalığı, yeteri kadar uyarılmama gibi problemler acı çekmenize neden olabilir. İlişki sonrasında yaşadığınız ağrılar, bilinç dışı korkularınızın nedeni olabilir. İşte bu nedenlerle, duygusal sevişme seansları düzenleyebilirsiniz.

SEVGİLİM BENİ ALDATTI. BARIŞTIK, ARADAN BİRKAÇ AY GEÇTİ FAKAT BEN O ZAMANDAN BERİ ORGAZM OLAMIYORUM. ÖNCEDEN BÖYLE BİR SORUNUM YOKTU.

S:

S:

İLİŞKİ SIRASINDA SÜREKLİ BENİ ALDATTIĞI KİŞİYLE NELER YAŞADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. NASIL AŞACAĞIM? C: Ona güvenmediğiniz için kendinizi ilişkiye veremiyor olabilirsiniz. Aklınızda sürekli ‘acaba’ soruları olduğunda ya da sevgiliniz duygularınızı tamir edebilmek adına hiçbir şey yapmadığında kendinizi mutsuz ediyorsunuz. Kısacası bedeniniz artık o kişiyi istemiyor olabilir. Diğer yandan sevildiğinizden ve beğenildiğinizden emin olmayabilirsiniz. Sadece fiziksel değil, psikolojik olarak da rahat ve huzurlu olmalısınız. Ya sevgilinizden ayrılacaksınız ya da geçmişi düşünmeyi bırakacaksınız. Sevişirken odaklanabilmeniz ve zevk alabilmeniz de çok önemli. • Kadınlar seks yaptıktan sonra 6-8 gün içinde hamile

kalabiliyor. • Orgazm olmak, kadınların daha yaratıcı olmasını

sağlıyor. • Doğum kontrol hapları libidoyu düşürüyor. • Su tüketimi ile vücudun ihtiyacı olan sıvıya sahip olması

daha iyi orgazm yaşamayı sağlıyor. • Her kadın orgazm olabiliyor.

MERHABA, 38 YAŞINDAYIM, 10 YILLIK EVLİYİM. EŞİMLE SEVEREK EVLENDİM AMA ONA KARŞI OLAN CİNSEL İSTEĞİM GÜN GEÇTİKÇE AZALDI. BİRKAÇ AY ÖNCE EŞİMİ TERK ETTİM. BU ŞEKİLDE DAVRANACAĞIMA ASLA İNANMAZDIM. ACABA HER ŞEY YOLUNDA MI? C: Dr. Mehmet Yavuz “Eşinize karşı heyecanınız ve isteğiniz kaybolursa önce tamir yollarını aramanız gerekiyor. Eşinizle onu incitmeden bu durumu konuşabilir ondan kendini değiştirmesini isteyebilirdiniz. Eğer resmi olarak boşanmadan yeni bir ilişkiye başlarsanız bu bir hata olur. Elbette ki evlenmek kadar boşanmak da normal bir durum. Dolayısıyla evliliğinizde tamir edilemeyecek konular gelişirse bu durumda boşanıp yeni bir hayata başlamanız en doğal hakkınız” diyor.

S:

SEKS HAKKINDA 5 GERÇEK

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.