ARKADAŞLARINIZA DİKKAT EDİN

Elele - - YAZAR -

AYLIK YAZIMI YAZMADAN ÖNCE İZLEYEN HERKES GİBİ MEHMET PİŞKİN’İN VEDA MESAJINDAN SONRA İNTİHAR EDİŞİNE TAKTIM KAFAYI.

Konuşmalarındaki normallik, bakışlarındaki doğruluk payı kanımı dondurdu. Bir insan ‘yaşamak için neden bulamıyorum’ diyor ve bunu çevresindeki arkadaşları fark etmiyor! Yalnız biri değil Mehmet, asosyal hiç değil. İçine kapanık biri de değil! Yani birçoğumuz gibi hayatını ite kaka götürenlerden. Belki de soran olsa anlatacaktı içinde kopanları ama aklına gelen olmadı demek ki. Duyduğumuz en bomba dedikoduyu birilerine söylemek için sabırsızlanırız, vakit harcamadan anlatmak isteriz. İçki sofralarında hükümeti yer bitiririz de yakınımızdakilere ‘Sen nasılsın?’ demeyi pek beceremiyoruz galiba. Günümüz hızlı yaşam standartlarında dostluğun da çok yakında rafa kalkacağını düşünüyorum. Çünkü bir araya gelince anlatılan şeyler paylaşım değil de dedikodu oluyor çoğunlukla. Onun-bunun ne yaptığını konuşmaktan kendi dertlerimize eğilmiyoruz bile. Anlıyorum, derdini anlatmazsan yokmuş kabul edilir, yaran bir kez daha acımamış olur. Ama insanların konuşmadığı şeyler kalınca, bazılarının gücü tükeniyor işte. Arkadaşlarınıza dikkat edin bence, onların içinde anlatmak istediği kim bilir neler vardır! Anlatamadığı için de küsüp durduğu. Arkadaşlarınıza dikkat edin, kaybettikten sonra değerini anlamak fena halde klişe artık. Fotoğraftaki gencimiz 18 yaşında merak etmeyin, bebeksi suratını babasından almış sadece. Kendisi Jude Law’ın biricik oğlu Rafferty. New York Soho’daki büyük mankenlik ajansı Select onunla çoktan anlaşma yaptı bile. DKNY, Tiger of Sweden markaları için podyum mankenliği, İngiliz Vogue için de moda çekimi yaptı. Gümbür gümbür gelen bir Law’ımız daha oldu. Babasından umudu kesenlere yeni bir fırsat!

Kadınlar canı sıkılıyor diye mi dedikodu yapıyor? Anlamak istiyorum, bu yüzden soruyorum. Bir konu hakkında konuşmamız gerekiyorsa, biz erkekler 10 dakikalık bir görüşmeye sığacak uzunlukta olayı masaya yatırır, sonrasında bir daha dönmeyiz bile. Ama kadınlar olayın başını, sonunu, detaylarını, nereye varacağını, nelere yol açacağını, kimleri etkileyeceğini konuşmaktan kendilerini alamıyorlar. Dedikodu arkadaşlar arası iletişimin tek yolu mu? Hani başka şekilde dikkat çekemiyorsunuz da ortama yetiştirdiğiniz dedikodularla mı renk katıyorsunuz? Ya da milletin başına gelen kötü olaylar sizin hayata karşı motivasyonunuzu mu arttırıyor? Yoksa kendi hırslarınızın arasında göçüp gitmemek için başkalarının sorunlarıyla mı ilgilisiniz bu kadar. Milletin dedikodusunu yapmaya harcadığınız vakitte kendinize çekidüzen vermeyi deneseniz belki de her şey geçecek aslında. Ama o zaman da siz, siz olmaktan çıkacak, iyi bir insan olacaksınız değil mi?

Gold erkekler için Bir tane Cavalli’miz olsun bari diye altın şişesine uzanıverdim Just Cavalli Gold’un. Yeni takıntım baharatlı ve odunsu kokular olduğu için Just Cavalli Gold ilk anda beni cezbedenlerden. İşin içinde Cavalli markası olunca biraz gösterişli bir parfüm mü acaba diye kendimi koklayıp durdum. Ama işin gösteriş kısmını altın şişesinde bırakıp koku olarak gayet temiz bir iş çıkarmışlar gün yüzüne. Karabiber ve kakule ile açılışı yapan parfüm, daha sonra vetiver’i ortaya salınca tadından yenmiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.