MEKAN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

DOSTLARLA BİR ARADA

Gülru İncu

Elinize bir kadeh şarap ya da bir fincan kahve alın ve koltuğunuza kurulun. ‘Soul Kraliçesi’ Aretha Franklin’in Adele’in ‘Rolling In The Deep’ şarkısını yorumladığı ‘Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics’, soğuk kış gecelerine cuk oturan bir albüm. Albümde Barbra Streisand’ın ‘People’, Alicia Keys’in ‘No One’, The Supremes’ın ‘You Keep Me Hangin’ On’ şarkıları ve Gloria Gaynor’ın ‘I Will Survive’ şarkısı ile Destiny’s Child’ın ‘Survivor’ın birleştirildiği özel bir versiyonu da yer alıyor.

Şu sıralar İstanbulluların gözü Fenix’de. Adını Yunan mitolojisinde küllerinden doğan kuştan

yani diğer adıyla Zümrüdüanka’dan alan Fenix, Nispetiye Caddesi’nde GQ Bar’ın yerine

açıldı ve bazılarına göre son dönemin en iddialı mekanı. Dekorasyon göz alıcı, servis ve

yemekler müthiş. Hemen uğrayın. 10 Karaköy, A Morgans Original İstanbul’un içinde yer alan Rudolf, restoran ve terasında slow food konsepti ile hizmet veriyor. Uzun çalışmalar sonucu oluşturulan geniş şarap kavıyla da adından söz ettiren mekanda uluslararası ödüllü şaraplar var, meraklısına

duyurulur.

Dünyaca ünlü perküsyonist Okay Temiz, piyanist Aydın Esen eşliğindeki Oriental Wind projesiyle kaydettiği yeni albümü ‘Aurora Borealis’ ile hoş bir kış sürprizi yaptı. Tohumları 1974 yılında İsveç’te atılan Oriental Wind projesi, geçmişten günümüze yerliyabancı, alanında usta müzisyenleri buluşturuyor. Okay Temiz’in müzisyen dostlarıyla kaydettiği albümde Aydın Esen’in yanı sıra Burcu Karadağ, Tom Temiz, Önder Focan gibi usta isimler de var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.