BAKIŞLARA ALIŞIN!

Elele - - OTOMOBİL -

Bu ay Citroen C4 Cactus, test için aldığım andan itibaren bütün bakışları üzerine topladı. Daha iş yerinin otoparkına girdiğimizde ilk talibi çıktı. Eh benim kullandığım Cactus’ün rengi de yakıyordu.

İÇİ HAVA DOLU KAPSÜLLER

Önce dış tasarımdan başlayalım. En dikkat çeken tarafı, hani otoparka girerken, park ederken, kaldırıma, dubaya küçük dokunuşlar sergilediğimiz sırada çizilen kısımlar vardır ya, işte o noktalar airbump’la koruma altına alınmış. Airbump, Citroen tarafından geliştirilen ve isim hakkı alınan estetik ve fonksiyenel içi hava dolu kapsüller. Termoplastik poliüretan adlı özel malzeme, renk atmama özelliği de taşıyor. Dört farklı renk seçeneği bulunan airbump’ı otomobilin rengiyle kombinleyebiliyorsunuz. E kendine has bir tasarımı var demiştik! Led gündüz farları ve airbump’ların içine yerleştirilmiş farlar ve akıcı çizgiler, şahane renklerle birleşiyor.

AÇIYORUZ KAPIYI VE...

Sürücü koltuğuna yerleşirken önce şık kapı kolu bir şaşırtıyor, sonra gözler vites kolunu arıyor ama bulamıyor. Orta konsolda yer alan yedi inç’lik dokunmatik ekranın alt kısmında D/R/N’den oluşan düğmelere alışmak gerekiyor. Özellikle park ederken oldukça eğlenceli oluyor. El freni ise bildiğimiz güçlü duruşu ile açığı kapatıyor. Sürücü koltuğu aslında yanındakiyle bir. Kanepe tadında. Sürücü kol desteğini kaldırınca iki kişilik kanepe oluveriyor. Bu yedi inçlik ekran, otomobilin her şeyi. Klima, müzik, navigasyon, telefon, sürüşe yardımcı ekipmanlar hepsi bu ekranın içinde. Torpido gözünün yeri de sizi şaşırtacak. Birçok otomobilin aksine normalde airbag’lerin yer aldığı alanda yine şık bir açma kulpuna sahip. Yolcu airbag’i ise ilk kez yapılan bir uygulamayla tavana yerleştirilmiş. Arka koltuk da diz ve boy mesafesi olarak seyahatlerde sıkıntı yaratmıyor. İzolasyonlu panoramik cam tavan, yüksek ısı korumalı teknolojik bir camdan yapılmış. Bu nedenle tıpkı güneş gözlüklerindeki gibi UV ışınlarına karşı koruma da sağlıyor. Benim için kullanımı rahat konforlu bir otomobildi. Dediğim gibi istemeden sosyalleşiyorsunuz. Ani hızlanış durumunu da ayarlayabilirseniz, rahat edersiniz.

Arzu Sözeri

CITrOEN C4 CaCTUs TÜRKİYE’DE BENZİNLİ VE DİZEL OLMAK ÜZERE İKİ FARKLI MOTOR TİPİ İLE SATIŞA ÇIKIYOR. DİZEL MOTOR SADECE ETD 6 OTOMATİKLEŞTİRİLMİŞ

ŞANZIMAN İLE SATIŞTAYKEN, BENZİNLİ DÜZ VE ETG OTOMATİK ŞANZIMAN SEÇENEĞİ İLE

SUNULUYOR.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.