GÜÇLÜ KADINLAR!

Elele - - EDİTÖR -

2014 güzel geçti. 2015 daha da güzel geçecek. Ocak sayısı bizim için yeni, bembeyaz bir sayfa... Arkaya dönüp ‘neyi eksik kaldı bu senenin?’ diye düşünmeyi sevmiyorum. ‘Keşke’lerden hiç mi hiç haz etmiyorum. Hele de ‘iyi ki’ gibi çok daha cana yakın bir kelime varken… 2015 için hayallerimiz yine çok büyük! Üstelik kendimiz için değil sadece. Yıla çok büyük bir heyecanla başlıyoruz. Elele Avon Kadın Ödülleri, 14 Ocak’ta sahiplerini buluyor. Dokuz farklı kategoride adaylar belirledik. Sizinle birlikte oyladık. Üzerine defalarca konuştuk, jürimize danıştık ve Türkiye’nin kadınlarını seçtik.

Kimin ödül aldığı değil de, kadınların ödül almasıydı bizim için önemli olan. Bu nedenle ‘iyi ki’ diyoruz şimdi, iyi ki yaptık bunu. Çünkü kadınlar ödülü hak ediyor!

Kolay değil ülkemizde kadın olmak. Kanatları kırılmak istenen, uçmasından korkulan, fikrini ve hayallerini hep ispatlamak zorunda olan kadınlarız biz. Ama yaptık! Artık başarılı her işin arkasından bir kadının gülümsemesi çıkıyor. Bunu bağırarak söylemek istedik hepsi bu! Gelecek ayı bekleyin; bu güçlü kadınlar sayfalarımızda olacak. Yeni yılın ilk sayısında başka ‘iyi ki’lerimiz de var tabii… Mesela iyi ki tanıdık Yasemin Kay Allen’ı! Ciddi olmak soğuk olmak anlamına gelmiyor onu anladık. İşine bağlı ama kariyer uğruna hayatı ıskalamayan genç bir kadın o. Eminiz ilerleyen yıllarda çok daha büyük başarılarından söz edeceğiz. Rengarenk bir karşılama töreni sayfalarımız bu ay 2015’e. Yeni yıl; ışıklı, eğlenceli, mutlu, düşlü, farklı, farkında, paralı, sağlıklı, güvenli, isyansız ve korkusuz geçsin…

Başardığımız zaman alkışlanacağımız bir yıl olsun bu yıl!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.