EVlenmek iSTERKEN aYDınlanDım

Elele - - YAZAR -

Kızlar, yeni yıl geldi hoş geldi. Evlilik konusunda takıntılar hala sabit mi? E o zaman yıla hızlı başlayalım, işi baştan sıkı tutalım diyor ve evlenmekle aklını bozmuş herkese hemen bir kitap öneriyorum. Çok güldüm, bir yandan da içim hoş oldu. Yazarımız Sibel Yılmaz şahane bir kitap yazmış. Adı; ‘Evlenmek İsterken Aydınlandım’. Hemen alıyor, kitaba dalıyorsunuz. Sibel şahane bir dille evlenmek isterken aslında neden evlenemediğini; hırstan, öfkeden ve affetmemekte direndiği için kendini nasıl da hasta ettiğini takır takır anlatmış.

Aslında herkesin kendisine bir ayna olduğunu anlaması gerektiğini, Allah ile pazarlık yapmamayı, evrensel saygının önemini, annesiyle ve kaybettiği babasıyla yaşadıklarını dengeye koyması gerektiğini çok ama çok güzel yazmış.

Erkeklerle kavgayı bitirmeyi, en önce kendini sevmeyi denemeyi ve hayatın evlenmek üstüne kurulu olmadığını nasıl kabullendiğini de yazmış.

Onu bunu bırakın Sibel en çok neyi anlamış ve anlatmış biliyor musunuz; yaşamayı ve yaşamanın tadını çıkarmayı bilmesi gerektiğini ve daha bir sürü gözden kaçan ufak detayların, düşüncelerin hayatını nasıl şekillendirdiğini... Okuyun kesin. Takmayın fazla. ‘Hayat kısa. Kuşlar uçuyor’ demiş ya Cemal Süreya....

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.