İkİ kadın bİr erkek

Sevdiğiniz adamı başka bir kadınla paylaşabilir misiniz? Peki nasıl oluyor da bazı kadınlar ‘diğer kadın’ olmayı kabul ediyor?

Elele - - İLİŞKİ -

Sevdiğiniz adamı, değil başka bir kadınla işiyle bile zor paylaşırken, bazı kadınların naSıl olup da bu duruma kayıtSız kaldığını düşünmemek elde değil.

Özellikle son günlerde magazin basınına bomba gibi düşen Acun Ilıcalı-Adriana Lima dedikodusundan sonra kendimizi bu soruyu sorarken bulduk. Bir adam düşünün, hala evli, bir sevgilisi var ve şimdi başka bir kadınla hem de dünyanın en güzel kadınlarından biri ile... Bu haberleri okurken kendime; ‘eşinin yerinde olsam ne yaparım?’, ‘sevgili yerinde olsam ne hissederim?’ ya da ‘yeni sevgili olur muydum?’ gibi soruları sormadan duramadım. Haberler doğru ya da yanlış bilinmez ama bu tür olayların yaşandığı su götürmez bir gerçek. Çok yakınlarınızdan bile böyle hikayeler duymadınız mı? Ya da siz, evet siz, hiç aldatılmadınız mı? Aldatıldığını öğrenen kadın ilk olarak hangi duyguları yaşıyor? Psikiyatrist ve Evlilik Psikoterapisti Doç. Dr. Armağan Samancı; “Önce bir şok dönemi ve inanmak istememe duygusu oluşuyor. Ancak arkasından yoğun bir acı ve sıkıntı duygusu... Üzerine güvenin yıkılmasına bağlı bir boşluk duygusu ve eşi kaybetme tehdidi ile bağlantılı panik benzeri depresif şikayetler ekleniyor. Ağlama ve fiziksel tepkiler verme ise kadının kişilik özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Öfke kontrolü problemi olan kadınlar, eşine karşı ya da eşyaya karşı veya diğer kadına karşı saldırgan ve zarar verici olabiliyor. Yapısal olarak daha içe dönük olanlar ise durumu sessiz ve içinde yaşıyor, ağlayarak tepki veriyorlar.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.