AKILLI TELEFON SEYAHATİ SEVİYOR!

Elele - - SEYAHAT -

Her ne kadar seyahatlerde elimde harita sokakları keşfetmeyi sevsem de zaman zaman cep telefonu uygulamalarından ve web sitelerinden de faydalanıyorum.

Bu uygulama sürekli aklına bir şey gelip yazmayı sevenler için hayat kurtarıcı. Sık kullandığım konu başlıkları ile isimlendirdiğim farklı defterler açıyorum, word dosyası fonksiyonelliğinde aklımdakileri yazıyorum.

İspanya’da internetten rezervasyon yaptırdığım otel beklediğim gibi çıkmayınca keşke son dakika otel bulmamı sağlayacak bir uygulama olsa da saatler harcamasam demişliğim var. Sesimi duymuşlar, OtelSonDakika’yı kurmuşlar.

Temelde cep telefonunda fotoğraf üzerine yazı yazmak için kullandığım uygulama. Seyahatte çektiğim fotoğrafların üzerine yer ve tarih yazmak ve bu şekilde paylaşmak benim için daha kolay.

Türkiye’de birçok havaalanındaki uçak kalkış ve iniş saatlerini, kapı bilgilerini, bagaj bantlarını gösteriyor. Çok faydalı bir uygulama.

Bu sitede bilet (560’den fazla havayolu), araç ve otel bulmanın yanı sıra son seyahat trendleri, en popüler seyahat rotaları, beğenilen seyahat destinasyonları gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.

Dünyanın her yanından kalemi kuvvetli gezginlerin çizdiği haritaları bulabilirsiniz bu sitede.

Ekonomik uçak bileti için baktığım sitelerden biri. Gitmek istediğiniz yere göre 700’ün üzerinde havayoluna ait uçuşları fiyat bilgisiyle bulabilirsiniz.

Benim gibi tatilde gittiğiniz ülkede birkaç şehri art arda gezip farklı gün ve saatlerde otel, uçak rezervasyonları yapıyorsanız, herhangi bir karışıklık yaşamamak için kullanabilirsiniz. TripIt size seyahat planı yapıyor, tüm bilgileri toplayıp ajandanızı hazırlıyor.

Çok Gezenler Kulübü ile yurt dışı seyahatlerinde birlikte kalmak için ev ararken en çok bu siteden faydalandık. 190 ülkede kısa süreli ev ve oda kiralamaya imkan veren

bu site favorilerim arasında.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.