MEKAN TURUNCU LEZZETLER

Elele - - KÜLTÜR & SANAT -

VARUNA GEZGİN-CAFE DEL MUNDO

MÜZİKALLERDEN SEÇMELER BOYLE, YENİDEN BİZLERLE

Gülru İncu

Gezginlerin deneyimlerini paylaşmak için İzmir’de açtıkları mekan artık seyahat gönüllülerinin uğrak yeri haline geldi. Brunch, öğle ve akşam yemekleri, happy hour ve bar atıştırmalarıyla müdavimlerini günden güne artırıyor. Tel: (0232) 421 05 84

Kendisi Black Sabbath’tan bu yana rock dünyasının en çılgın adamlarından biri. Üstelik yıllar geçse de bu özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden ilk günkü heyecanını taşıyor. Ozzy Ozbourne, her ne kadar ‘en sevilen şarkılarıyla sizlerle’ kıvamına gelse de bu sizi yanıltmasın. Kendisi hala zırdeli, hala çok zeki, hala çok yetenekli. ‘Memoirs of a Madman’ albümünde neler var derseniz elbette ‘Crazy Train’, ‘Mama, I’m Coming Home’, ‘Paranoid’ ve daha fazlası…

Il Divo, yakışıklı, karizmatik ama aynı zamanda sempatik olmayı da başarabilen dört erkekten oluşuyor. Birkaç sene önce ülkemize de gelip konser veren Il Divo, yeni albümü ‘A Musival Affair: Live in Japan’ın DVD ve CD versiyonuyla vitrinlerdeki yerini aldı. Bir sene önce Broadway’de sahne alan Il Divo’nun ‘Phantom of the Opera’, ‘Carousel’ ve ‘West Side Story’ gibi müzikallerden esinlenerek yayınladığı Broadway temalı albümü, yılın ilk ayını keyifle geçirmek için güzel bir seçim olabilir.

Susan Boyle, takvimler 2009 yılını gösterdiğinde Britain’s Got Talent yarışmasında sahne aldığında ne güzel bir kadındı, ne de seksi. Orta yaşın üzerinde sıradan bir İskoç kadınıydı ama sesinin güzelliğiyle bir anda fenomen oldu. Hemen arkasından da ilk albümünü yayınladı. Üç albümüyle de İngiltere müzik listelerine bir numaradan giren Boyle, yeni albümü ‘Hope’ ile yine harikalar yaratıyor. Kaçırmayın!

Moda son dönemde Karaköy ve Cihangir

kadar popüler oldu. Anadolu yakasının bu güzel semtinin çok cici mekanlarından biri de Page Cafe&Gallery. Kahve eşliğinde huzur içinde kitabınızı da okuyabilirsiniz.

Tel: (0216) 550 11 24

Hamburgere adanmış bir restorana ne dersiniz? Son günlerin en gözde mekanlarından Ox Wine&Burger Bar, kısa sürede dilden dile dolaşır oldu. Gidenler anlata anlata bitiremiyor.

Tel: (0216) 361 51 00

Müziği güzel, sohbeti keyifli. Çeyrek asırdır kalitesinden hiçbir şey eksilmeyen mekan artık tam bir Ankara klasiği. Blues dinlerken dart oynamak da ayrı bir keyif.

Tel: (0312) 432 42 46

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.