Benim hala UMUDUM var!

Elele - - EDİTÖR -

Çabuk tüketiyoruz. Mutluluklarımızı da, mutsuzluklarımızı da… Gündemi her sabah değişen bir ülkede yaşıyoruz. Zaman kavramımızı yitirdik. Hangi güne uyandığımız soru işareti. Çarşambanın perşembeden farkı yok. Ve bu koşuşturma içinde sevmeyi unutuyoruz; kendimizi ve diğerlerini. Dünya değişiyor. Bir an durabilsek fark edebileceğimiz bir ‘hayat’ var. Güzel bir hayat. Ama durmaya izin yok. Bir güç var sanki her sabah çalar saatin çalmasıyla bizi düşünmemeye programlayan. Olmaz! Bu senaryo tutmaz! Hadi şimdi durun!

‘2015’in geldiğine inanamıyorum’ cümlesini kuralı 30 gün oldu. Bu cümlenin 2016 versiyonu içinse sadece 335 günümüz kaldı. Nasıl geçtiğini yine anlamayacağız. Bu defa bu cümlenin yanına ‘ne güzel geçti…’ yazmak bizim elimizde.

Ocak ayında çok büyük bir heyecan yaşadık. Elele Avon Kadın Ödülleri, özel bir törenle sahiplerini buldu. Bilimden sanata, spordan edebiyata, müzikten sosyal sorumluluğa son yıllarda başarılı işlere imza atmış dokuz özel kadın, halk ve jüri oylaması sonucunda ödüllendirildi. Adayları belirlemek işin en zor kısmıydı. İnanın ülkemizde güzel şeyler de oluyor. Yılmayan, yorulmayan kadınlar var; çok özel başarı hikayeleri okuduk. Bugüne kadar fark etmediğimiz için kendimize kızdıklarımız oldu. Omuz omuza verdiğimiz zaman her şeyi değiştirebiliriz. İşte yılın ilk ‘ne güzeldi’ dedirten olayı da buydu benim için.

Evet aşk… Şubatın diğer adı. Gülümsetecek bir neden daha. Kalp atışlarınızı hızlandıran o insan yanınızdaysa şanslısınız. Ama olmaması şanssız olduğunuz anlamına gelmiyor. Hala onun için hayatınızda açmanız gereken yeri açmadığınız anlamına geliyor. Kendinizle mutlu olun! Ama gözlerinizi de açık tutun. Ruhunuzun bir yerlerde bir yarısı olmalı. Artık onu bulun!

Ve mutluluk… Bu ay dergimizle birlikte hediye ettiğimiz kitaba göz atmayı unutmayın. Daha da önemlisi sizi mutlu eden her şeyi not alın. Sizin bile inanamayacağınız kadar çok güzel ‘an’ var hayatınızda!

Anlarınızı anılara dönüştürün…

Gözde Kaynak

gkaynak@doganburda.com

twitter.com/gozdekaynak_

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.