Dedektiflik YÖNTEMLERİNİZ NELER?

Biz kadınlar, kıskançlığımızın verdiği yetkiye dayanarak sevdiğimiz adamları köşe bucak takip ediyor, nerede ne yapıyorlar izliyoruz. Peki ya erkekler? Onların bizi ‘yakalama’ yöntemleri neler?

Elele - - ERKEKLERE SORDUK -

Çok iyi bir dedektif sayılmam ama eşimin günlüğünü okumuşluğum var. Bir gün eski eşyalarımı alırken defterine tesadüfen denk geldim ve birkaç sayfasına göz atmaktan kendimi alamadım. O sırada aramız da bozuktu. Sayfalarca bana olan aşkını yazdığını gördüm. Akşam eve geldiğinde ona sarılıp barışmıştım. Bazen meraklıolmak, güzel sonuçlara da sebep olabilir.

Belirli aralıklarla

eşimin cep telefonunu karıştırırım. Artık telefonlar akıllı, malum. O yüzden arkamda iz bırakmamaya çalışırım. Yakalanmamak için en önemli detay ise açtığım uygulamaları kapatmak.

HAsAn AkınCı, 29 yAşınDA/TAsArımCı

FAtIH KArACA, 32 yAşınDA/ BIlGIsAyAr ÖğrEtmEnI

Bir kadının

her şeyini kim bilir? En yakın arkadaşı! Eğer onunla uzun uzun sohbet edersem illa ki ağzından birkaç detay alırım. Ufak blöfler yaparak konuşmayı ilerletirim. Sohbetin sonunda da mutlaka birkaç ipucu kapmış olurum.

ŞAHIn DEmIr, 28 yAşınDA/TIyAtroCu

Bazen sevgilimin

WhatsApp’ına mesajlar yağıyor. Mesajlara bakmasını söylediğimde bana, “Önemli değil, sonra konuşurum”, “Şimdi çevrimiçi olmak istemiyorum” gibi cevaplar verirse inatla cevap vermesini söylüyorum. Eğer daha da inatlaşırsa bütün konuşmayı okumak isterim.

AlI DEmIrCI, 35 yAşınDA/PsIkoloG

Bir insan

bir şeyler saklıyorsa, delilleri mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışır. Örneğin bazı zamanlarda, sevgilimin telefonunun çantasının içinde titrediğini ve onun bunu hissetmesine rağmen sesini çıkarmadığını görüyorum. Hele ki “Telefon mu çalıyor?” diye sorduğumda “Yoo hayır” diye bir cevap duyarsam neden şüphelenmeyeyim ki?

Oğuz ÇAkmAkçı, 25 yAşınDA/HAlklA İlIşkIlEr UzmAnı

FaceBook’tan onu

‘Yakın Arkadaşlar’ statüme eklerim. Böylece o başlığa girdiğimde bütün yaptıklarını görürüm. Ayrıca yaptığı her hareket sonrası bildirim de geliyor. Deneyin derim!

EkIn SolAk, 23 yAşınDA/ÖğrEnCI

sevgilimle ayrı

şehirlerdeyiz. Sürekli beraber gezdiği, her sırrını anlattığı arkadaşlarını sosyal hesaplarıma ekledim. Sadece sevgilimi değil, onların hesaplarını da takip ediyorum. Çizdikleri profil ve yaptıkları şeyler bana yol gösterebilir. Özellikle yer bildiriminde bulunduklarında işim daha da kolaylaşıyor…

BAyrAm TEkIl, 35 yAşınDA/ÖğrEtmEn

eşim otomoBil

kullanmayı çok seviyor. Ben de ona asla karşı gelmiyorum. Arabadayken mutlaka telefondan müzik dinliyoruz. Şarkıları seçmek istediğimi söyleyip telefonu elime alıyorum. Bu sırada merak ettiğim ne varsa göz gezdiriyorum. O araba kullandığı için ne yaptığımı göremiyor maalesef.

İzzEt GIrGIn, 30 yAşınDA/BIlGIsAyAr TEknIsyEnI

aynı evde

olunca işler daha bir kolay oluyor sanki. Sevgilim bende kaldığı akşamlarda ona bilgisayarımdan Facebook ve maillerine girebileceğini söylüyorum. Çoğu zaman ya çıkış yapmıyor ya da uyuyakalıyor. Bu da benim işimi kolaylaştırıyor doğrusu.

AytAç BAl, 35 yAşınDA/MüHEnDIs

Çevremdekilere göre

biraz psikopat bir yapım var. Eski sevgilim değişik biriydi. Bana her akşam saat en geç 10’da uyuduğunu söylüyordu. Haliyle o saatten sonra telefonlarımı açmıyor, mesajlarıma da cevap vermiyordu. Bir gün içimdeki sese engel olamadım ve iş çıkışında onu evine kadar takip ettim. Uyuyorum dedikten sonra da birkaç saat bekledim. Gerçekten evden çıkmadı. Bunu birkaç kez tekrarladım. Sonra pes ettim. Yine de bazı geceler evinin önünden geçip ışığının yanıp yanmadığına bakardım. Şimdiki sevgilimin ise telefonuna bile bakmıyorum. Bence karşınızdaki insan sizi birtakım şeylere zorluyor.

AyHAn GülEç, 33 yAşınDA/SAtış MüDürü

ilişkilerimde dedektiFÇilik

oynamam gerektiği durumlarda o ilişkiden kaçarım. Sürekli ne yaptığına bakıp zamanımı ve enerjimi onun için harcayamam. Ben rahat bir insanım ve karşımdaki de öyle olmalı. Bana yapılan baskılara da hiç gelemem.

ErHAn Akın, 25 yAşınDA/FotoğrAFçı

sevgilimin yapmak

istemediği ne varsa onu zorlarım diyebilirim. Arkadaşını tanıştırmak istemezse tanışırım, telefonunu saklarsa bulurum, biri ısrarla ararsa telefonu açtırırım. Bir şeyi yapmamakta direnirse içimdeki şeytanı uyandırmış olur çünkü.

AtIllA Gürsoy, 27 yAşınDA/MuHAsEBECI

Bir deFasında

sevgilimin beni aldattığını sosyal medya hesaplarından öğrenmiştim. Benden gizlediği bir Twitter hesabı olduğunu tesadüfen öğrendim ve takibe aldım. Sürekli aşkla ilgili tweet’ler atıyordu. İlk önceleri bana yazıyor zannettim. Ama aramızın çok iyi olduğu zamanlarda yazdığı umutsuz cümleler onu ele verdi. Tabii ki onunla yüzleşmem uzun sürmedi.

HAkAn BIlGIç, 34 yAşınDA/GAzEtECI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.