Soru& CEVAP

Seks hayatınız nasıl gidiyor? Kafanızdaki sorulara cevap arıyor ama kimseyle sorunlarınızı paylaşamıyorsanız bize yazın, yanıtlayalım…

Elele - - SEKS - iliskinibanasor@doganburda.com

S: SEVGİLİM HER SEVİŞMENİN ARDINDAN UYUMAK İSTİYOR. AMA BEN ONUNLA ZAMAN GEÇİRMEK, SARILMAK, ÖPÜŞMEK İSTİYORUM. NEDEN BÖYLE DAVRANMIYOR?

C: Uzmanlara göre biz kadınlar bir süre orgazm sarhoşluğunu yaşamaya devam ediyoruz. Ama erkekler gerçek yaşama çok çabuk dönüyor. Cinsel ilişkiden sonra size bir süre ilgi göstermesi sizi sevdiğinin büyük bir kanıtı. Onunla konuşabilir, hatta özel anları siz başlatabilirsiniz. Gerekirse siz ona sarılın.

S: EŞİMLE YOĞUN BİR İŞ HAYATIMIZ VAR. BAZI AKŞAMLAR O EVE GEÇ GELİRKEN, BAZI ZAMANLARDA DA BEN GEÇ GELİYORUM. GÖRÜŞEMEDİĞİMİZ GECELER OLUYOR. CİNSEL HAYATIMIZIN ETKİLENMEMESİ İÇİN NE YAPMALIYIZ?

C: Yapacağınız ilk iş, eve iş getirmemek. Günlük planınızı yapın ve ona sadık kalmaya çalışın. Eğer iş yerleriniz yakınsa öğle yemeklerini arada bir, beraber yiyebilirsiniz. Kendinize belli bir saat koyun ve evde olacağınıza söz verin. Bir araya geldiğinizde asla işten bahsetmeyin. Hafta sonlarınızı kaliteli şekilde değerlendirin. Örneğin şehre yakın bir yerde tek günlük bir kaçamak yapın.

S: SEVGİLİMLE YAKLAŞIK BEŞ AYDIR BİRLİKTEYİZ. ARAMIZDAKİ ÇEKİM ÇOK KUVVETLİ. BİRKAÇ KEZ SEVİŞTİK. AMA HENÜZ TAM BİR BİRLİKTELİK GERÇEKLEŞMEDİ. SEVİŞMELERİMİZDEN ANLADIĞIM KADARIYLA ONDA BİR İKTİDARSIZLIK SORUNU OLABİLİR. ÇÜNKÜ EN ATEŞLİ ANLARDA HALA SERTLEŞMEMİŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM. AMA BİRLİKTELİK YAŞAMAK İSTEDİĞİNİ GÖREBİLİYORUM. BÖYLE BİR SORUNU VARSA SİZCE NE YAPMALIYIM?

C: Sizi bu kadar arzuladığına göre sizin açınızdan bir sorun olma ihtimali epey düşük. Bunu anlayabilmek için sevişmelerinizin sayısını artırmanız şart. Sevişme sırasında da onu harekete geçirecek davranışlar sergilemelisiniz. Eğer sertleşme sorunuyla karşılaşırsanız onunla açıkça konuşarak ‘Seni yeterince etkileyemiyor muyum?’, ‘Acaba bende eksik gördüğün şeyler var mı?’ gibi sorularla size açılmasını sağlayın. Adımlarınızı onun yanıtlarına göre atabilirsiniz.

90% Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de kadınların yüzde 90’ı kendini gençken ‘iyi kız’ olarak tanımladığı için yetişkin olduğunda cinselliği olması gerektiği gibi yaşayamıyor. Anlayacağınız, yaşadığınız cinsel sorunların altında küçükken zihninize işlenen psikolojik nedenler yatıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.