YONCA TOKBAŞ

Elele - - ŞUBAT İÇİNDEKİLER - Yonca ‘Ceylan’

Koşmaya, anı biriktirmeye, sevmeye doyamıyor.

15 Şubat’ı yazın takvime. İstanbul’dayım. Belgrad Ormanı’ndayım. Geyik görmek için, geyik gibi sekmek için, bata çıka toprağa bulanmak için... Orman havası, ağaç yeşili, toprak kokusuna bulanmak için koşmaya geliyorum. Geyik Koşusu var! ASICS sponsorluğunda her yıl üç kere düzenlenen ASICS Geyik Koşuları, hem inanılmaz zevkli hem de insanın sınırlarını doğayla sınayan bir yarış.

Büyüklere 28 km, 14 km ve 4 km olarak üç farklı parkur var.

Ben iki aydır yoğun seyahatlerimden dolayı istediğim gibi antrenman yapamadığım için 14 km’ye katılıyorum. Çocuklara da Bambi Koşusu düşünülmüş. O kadar şeker ki... Girin de bir bakın internet sayfalarında: www.geyikkosulari.com’a Bambiler; 4-6 yaş, 200 mt 7-9 yaş, 500 mt 10-12 yaş, 1000 mt koşuyor. ‘Koşma çocuğuum terlersiiin’ demiyor, çocukları özgürce salıyoruz ormana. Size anlatamam nasıl mutlu olduklarını, nasıl eğlendiklerini. Ağaç yaşken eğilir. Sakın üşenmeyin, ürkmeyin kapın sizinkileri gelin. Ben minik akrabalarımı aldım geliyorum. Benim yarışacak olduğum 14 km ise, geniş bir yolda başlayıp patikalar ve orman yollarından ormanı yer yer tek kişilik geçişlerle dolaşan inişli çıkışlı bir hat. Ormanın vadi ve tepeleri arasında nefes zorlayan tırmanışlardan sonra nabız düzelten, kimi zaman kaygan ama her zaman sağlam basmayı gerektiren, sürpriz manzaralı, ıslak havalarda çamurlu bir yol. Tam benlik yani. ASICS kaliteli bir spor malzemesi markası olduğu kadar, son derece profesyonel dünyanın en önemli koşu yarışlarının da ana sponsoru. O yüzden ASICS’in düzenlediği yarışlara katılmak da başka türlü bir keyif oluyor.

Kayıtlar 11 Şubat’ta bitiyor. Yarış günü kayıt yok ona göre. Ama zaten web sitesinde tüm bilgiler var. Bakarsınız siz dikkatlice. Yaniiii, Mucuk mucuk Sevgililer Günü biter, Yonca çamura bulana bulana vıcık vıcık olacak şekilde geyik gibi seker.

ANKARA SİYAH BEYAZ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.