EDİTÖRÜN GÖZÜNDEN…

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

BIRDMAN ‘21 Gram’, ‘Paramparça

Aşklar Köpekler’ ve ‘Biutiful’ gibi birbirinden

başarılı filmlere imza atan Meksikalı yönetmen Alejandro González Inarritu

son filmiyle 27 Şubat’ta vizyonda. Filmde Keaton’ın

yanı sıra Edward Norton ve Emma Stone da var. Bir zamanlar ikonik bir süper

kahramanı canlandıran Raymon Carver (Keaton), zamanla popülerliğini yitirir.

Artık kendisini yeniden ispat etmesi gerekmektedir.

Keaton’ın bu filmdeki performansıyla Altın Küre ödüllerinde ‘Müzikal ve Komedi’ dalında ‘Erkek Oyuncu’ seçildiğini de not

düşelim.

BOYUN EĞMEZ Vee Angelina Jolie ikinci kez ‘Boyun Eğmez/Unbroken’ ile yönetmen koltuğunda. Tabii bir Hollywood satış stratejisi midir bilinmez, filmin senaristlerinin Joel ve Ethan Coen kardeşler olması bir anda dikkatleri üzerine çekti. Film ‘Torrance Kasırgası’ takma adıyla da tanınan Louis Zamperini’nin (1917-2014) hayatının önemli bölümlerini anlatıyor. Zamperini, 1998’de 81’inci yaşgününde Japonya’nın Nagano kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda Olimpiyat Meşalesi’ni taşımıştı. 20 Şubat’ta gösterime girecek.

BÜYÜK GÖZLER ‘Beetlejuice, ‘Edward Scissorhands’ ve ‘Corpse Bride’ gibi muhteşem işleriyle andığımız Tim Burton, yeni filminde son dönemin gözde oyuncularından Amy Adams ve Tarantino’nun ‘Django Unchained’ filminde hayran olduğumuz Christoph Waltz’a rol vermiş. Waltz, filmde 50’li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane’i canlandıracak. Adams ise Walter’ın eşi Margaret rolünde olacak. ‘Büyük Gözler/Big Eyes’ şubatın ağır topu. Vizyon tarihi 10 Şubat.

HER ŞEYİN TEORİSİ David Thewlis, Eddie Redmayne ve Emily Watson’ın başrolleri paylaştığı ‘The Theory of Everything’ ayın öne çıkan yapımlarından. Ünlü İngiliz fizikçi ve bilimadamı Stephen Hawking’in kariyerinin ilk yıllarına, ALS hastalığının aşamalarına ve ilk eşi Jane Wilde ile ilişkisine odaklanan filmde Eddie Redmayne’in müthiş Hawking performansı eleştirmenler tarafından çok beğenildi. 27 Şubat’tan itibaren izlenebilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.