“HAYAT ÜZÜLMEK İÇİN ÇOK KISA”

BATUHAN BEGİMGİL

Elele - - ELELE ÖZEL -

23 yaşındaki Batuhan Begimgil, ‘Medcezir’in Burak’ı olarak tanındığından beri genç kızların ilgi odağı! Her ne kadar tiyatroyla küçüklüğünden beri ilgilense de, mesleğe girişi biraz tesadüfen gerçekleşmiş. Kendini; “Çok uzun süre basketbol oynamış, profesyonel olma hayali olan, çocukluğundan beri atlarla haşır neşir, yaptığı meslekten büyük keyif alan bir adamım” diyerek anlatıyor.

Kendinizi bu piyasada nasıl buldunuz?

Küçüklüğümden beri tiyatroyla ilgileniyorum. Bir arkadaşımın çalıştığı yapım şirketine, yakınlarından geçiyorum diye ziyarete gittim. Orada aldığım bir teklifle televizyon maceram başladı. Bir sene boyunca ‘Elde Var Hayat’ dizisinde oynadım. Eş zamanlı olarak da oyunculuk eğitimi almaya başladım.

2016’te sizi hangi projelerde izleyeceğiz?

‘Medcezir’ dışında yazın çektiğimiz bir reklam filmi var, onunla televizyonda olacağım. Sinema filmleriyle görüşmelerim de devam ediyor.

İstanbul ucu bucağı olmayan bir şehir. Nasıl yaşıyor, nasıl eğleniyor, karmaşasından nasıl zevk alıyor ya da uzaklaşıyorsunuz?

İstanbul’un hakkını vererek yaşayan bir adamım. Şehrin merkezinde yaşıyorum. Merkezinde olunca karmaşanın da ortasında oluyorsunuz. İçinde doğup büyüyünce, karmaşası bağımlılık yapıyor. Zaten şehrin bu curcuna halinden keyif alıyorum. Sokaklardan, hayattan beslenilen bir iş yaptığımızı da düşünecek olursak; bence İstanbul bu konuda en ideal şehir. Çok sıkıldığım, bunaldığım anlarda da anında oturduğum koltuktan kalkıp, rahatlamak için arabaya atlayıp, kaç kilometre gitmem gerekiyorsa hiç üşenmeden gidiyorum.

Nasıldır ruh haliniz genelde?

Pozitif ve eğlenceli bir adamım. Olduğum yerin enerjisini yükseltmeyi seviyorum. İş yapılırken sahip olunan enerjinin, işi tüketen insanlara geçtiğine inanıyorum. Hayat her zaman istediğimiz ya da planladığımız gibi olmayabiliyor. O zamanları da gelişmek, ders çıkarmak ve güçlenmek için avantaja çevirmek gerekiyor. İnsan her zaman kahkaha atamıyor tabii ama hayat üzülmek için çok kısa.

En son ne zaman aşık oldunuz?

Çok fazla çikolata yediğinizde karnınızda yoğun bir ağrı hissedersiniz ama bir bakmışınız aslında günlerdir çikolata yememişsinizdir… İşte böyle bir karın sancısı olarak tanımlıyorum aşkı. Ve benim bir süredir karnım çok ağrıyor.

Bir kadından hoşlandığınızda ilk adımı atar mısnız?

Değişebilir aslında ama sanırım ilk adımı centilmenlik gösterip erkek atmalı. Kadının reddedilme riskini almasına müsaade etmemeli.

Şöhreti yakaladıktan sonra kızların size yaklaşımında bir değişiklik oldu mu?

Popülaritenin insanların size karşı yaklaşımında olumlu ve olumsuz etkileri var tabii ki. Dolayısıyla kızların da yaklaşımında birtakım değişiklikler hissedebiliyorum. Eskiden konu sadece Batuhan’dı, şimdi bir de ‘Medcezir’in Burak’ı var.

Nasıl bir kadın nabzınızı hızlandırabilir?

Asil ve özgüvenli. Bence bir kadının duruşu, en değerli aksesuarı. Bazen bir bakış veya bir cümle; bir aksesuarın veya elbisenin önüne geçebiliyor. Mesela hayatımda en çok etkilendiğim cümlelerden biri “16 senedir piyano çalıyorum” oldu.

GÖMLEK: MUDO ¨ 50 KAZAK: TOMMY HILFIGER ¨ 169 YELEK: GANT ¨ 475 PANTOLON: MAVİ ¨ 90 AYAKKABI: ADIDAS ¨ 269 ŞAL: LOUIS VUITTON ¨ 1200

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.