Ve kadınlar!

Elele - - EDİTÖR -

39 yıllık bir ‘kadın’ dergisiyiz… Her mart ayında büyük bir heyecanla alıyoruz kalemlerimizi elimize... Kadınlar Günü’ne özel bir sayı hazırlamak için… Bunca yıldır birlikte yürüdüğümüz tüm kadınların duyguları yanımızda, tatlı bir telaşa düşüyoruz. Halide Edip Adıvar, Keriman Halis Ece, Cahide Sonku, Türkan Saylan, Yıldız Kenter, İdil Biret… Ve ismini sayamadığımız başarılı, güçlü, düşünen, hayal eden diğer tüm kadınlar… Başarmak isteyen; gerçekten çok isteyen herkesin, her koşulda, her zamanda, her coğrafyada başaracağının kanıtları onlar… Onlardan feyz alıyoruz!

Şubat yine kızgınlık ve kırgınlıklarla doluydu. Bahar gibi olsun istedik yeni sayımız ama gerçeklerden kaçamadık. Sayfa 82’de Sinem Gürleyük’ün imzasını taşıyan röportajları okumadan geçmeyin sakın. Kadınların dilinden en iyi anlayan, birlikte yürüdüğümüz zaman ancak güzelliklere ulaşacağımıza bizim kadar inanan çok özel adamlar sizinle… Okuyun… Oğlunuza ve eşinize de okutun lütfen!

Sayfa 72’de hamileyken HIV pozitif olduğunu öğrenen bir kadının gerçek yaşam hikayesi var… Hiç mi kendimizi eleştirmeyeceğiz yani? 30 yaş sendromuna başkaldırıyoruz! Yazı İşleri Müdürümüz Filiz Şeref ‘bana teyze dediler’in altındaki ‘genç kalma’ takıntımızla yüzleştirdi bizi. Ah o ilk beyaz saç teli ile karşılaşma anı! Sayfa 76’da. Güneşi bekliyoruz martta. Getirdiği tüm renkler ve kalp atışlarımızı harekete geçirecek enerjisiyle…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.