MEKAN YENİ İTALYANIMIZ

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

BABYLON KİLYOS

P.F. CHANG’S KİM ONLARLA BOY ÖLÇÜŞEBİLİR Kİ?

USTALARA SAYGI

Gülru İncu

Babylon yeni mekanını Kilyos’ta açıyor. İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki koylarından birinde yer alacak Babylon Kilyos, 15 Mayıs’tan itibaren şehrin yoğun havasından kaçıp doğal bir koyda temiz havanın, denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlere kapılarını açacak. Yaz boyunca konser, festival ve outdoor aktivitelere ev sahipliği yapacak mekanın ilk büyük etkinliği ise 23 Mayıs’ta düzenlenecek olan Babylon Soundgarden Festivali olacak! Şimdiden aklınızda olsun, kaçırmayın.

Asya lezzetlerini Türk damak tadıyla buluşturan P.F. Chang’s, iş yemekleri, özel davet ve kutlamalar

için de ideal. En üst katında yer alan Private Dining Room toplantı

ve davetlere özel tasarlandı. Dynamite shrimp, Mongolian beef ve Chang’s spicy chicken

ise müdavimlerinin vazgeçemediği lezzetler

arasında. Mekan Etiler, Nispetiye Caddesi’nde yer

alıyor. Tel: (0212) 358 60 60

‘İnsanlar gülümsemeli’ fikriyle yola çıkan Mood Shifters Inc. hem ambiyansı hem de

leziz mönüsüyle Ankaralıların müdavimi olduğu mekanlardan. Tunus Caddesi’ndeki mekan, kömür ateşinde pişirilen burgerleri ve cheesecake’leriyle çok ünlü.

Tel: (0313) 427 00 70

Yaşayan efsane Bob Dylan’ımız yeni albümü ‘Shadows in the Night’ ile müzik marketlerdeki yerini aldı ki ustanın 36’ıncı albümü olan ‘Shadows in the Night’ aynı zamanda 2012 tarihli ‘Tempest’tan bu yana yayınladığı ilk çalışma. Peki, bu albümde neler var? Bu kez bir ‘cover’ albümüyle karşı karşıyayız. Dylan, Frank Sinatra şarkılarından yaptığı bir seçkiyi yeniden yorumluyor ve bunun kendisi için bir ayrıcalık olduğunu, uzun zamandır da bu proje için cesaret topladığını söylüyor. Şarkıların hepsi Dylan’ın grubuyla beraber canlı kaydedilmiş.

İşte akıl tutulmasına neden olan iki kelime; Led Zeppelin ve ‘Physical Graffiti’. Bu muhteşem albüm, çıkışından 40 yıl sonra yeniden yayınlandı ve Led Zeppelin hayranlarını kelimenin tam anlamıyla mest etti. Bunun en önemli nedenlerinden biri de düzenlemelerini ve prodüktörlüğünü grubun ikinci beyni Jimmy Page’in yapması. Gün yüzüne çıkmayan şarkıların yer alması da cabası. Daha önce Led Zeppelin’in hayal gücünün sınırlarını zorlayan müziğiyle tanışmadıysanız, hele hele Kashmir’i daha önce hiç dinlemediyseniz işte fırsat!

Joy FM’de en çok istek alan şarkılar iki CD’lik bir albümde toplandı. ‘All Time Joy Classics’ serisinin üçüncü albümü Sia, Alicia Keys, Celine Dion ve Mario Frangoulis’in yanı sıra Elvis Presley, Frank Sinatra, Michael Jackson, Leonard Cohen, Lou Reed, Tony Bennett, Nina Simone ve Jose Feliciano gibi ustalara da yer veriyor. Timberlake’in ‘Cry Me A River’ yorumu başarılı. Terence Trent D’Arby, eskilerden ‘Sign Your Name’, Lou Reed ise elbette ‘Perfect Day’ ile şarkı listesine alınmış. Jose Feliciano’nun ‘Rain’i ile Garou’nun ‘Gitan’ı da unutulmamış.

Dört farklı lezzet mekanını bir noktada buluşturan Izaka Restaurants&Bar-Lounge, Park Bosphorus Hotel’in teras katında açıldı. Osmanlıcada ‘tattırma, tattırılma, lezzet ve zevk hissettirme’ anlamına gelen Izaka’da dünya mutfağından örnekler, balık ve suşi çeşitlerini bulabilirsiniz. Tel: (0212) 377 88 88

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.