EğlEncEli, rEnkli, Ekonomik

BIr OtOMOBIL HEM rENGIyLE HEM GörüNüMüyLE HEM DE Iç tAsArıMıyLA trENDI OLursA, BIz KADıNLArA DA ONA HAyrAN OLMAK DüşEr. FOrD FIEstA, KALP çArPtırAN CINstEN BIr GüzEL!

Elele - - OTOMOBİL -

Sizin de dikkatinizi mutlaka çekiyordur. artık otomobiller renk renk.

Bu canlı renkler insanın içine enerji dolduruyor resmen. Ülkemizde hala en çok tercih edilen renkler beyaz, gri, siyah olsa da kırmızı, turuncu, mavi, yeşil gibi canlı renklerin yanı sıra eskilerin demode dediği kahverengi de yükselişe geçen tonlar arasında. Bu ay denediğim Ford Fiesta’nın da değişik bir hikayesi var. Küçük sınıftaki şık tasarım ve özel renk seçenekleri ile dikkat çeken modelin ‘elektrik kırmızısı’ renginin doğuşu bir oje renginden geliyor... Yaşasın kadın dokunuşları! Elektrik kırmızısı Fiesta’nın tek özelliği rengi değil tabii ki. 2012, 2013 ve 2014 yıllarında üst üste üç kez ‘Yılın Motoru’ seçilen, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunan 1.0L EcoBoost, Powershift otomatik şanzıman seçeneği ile de çok başarılı. Manuel vites performansı sunan çift kavramalı otomatik vites ile şehir içinde kolayca kıvrak hareketlerde bulunabilirsiniz. Biz İstanbul’un karlara gömüldüğü zamanda birlikteydik Fiesta ile. ‘Aman kaymayalım’ diyerek tüm dikkatimizi yola vermişken, en büyük dert çalan cep telefonuna gelen mesajlardır ya; Fiesta’da bu konu çözülmüş. Çok rahat yahu! Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişiminizi yoldayken de sürdürebilmeniz için yazılı mesajlarınızı size sesli olarak okuyor bu otomobil. Tabii mesaj konusunda dikkatli olmakta fayda var. Sony ses sistemine sahip bu otomobilde, istenmeyen sonuçlar yaşanabilir. Sistemin asıl güzelliği ise, sesinizi kullanarak telefonla arama yapmanıza ve gelen çağrıları yanıtlamanıza olanak tanıyor olması. Aynı zamanda istediğiniz radyo kanalını söylemeniz yeterli. Ford SYNC sayesinde, Türkçe sesli komutlarla USB ya da MP3/iPod’unuzdan bir müzik parçasını seçebilir veya Bluetooth üzerinden sisteme entegre cep telefonunuzdan çalabilirsiniz.

Arzu Sözeri

Fıesta; aktiF Şehir içi Güvenlik sistemi, Ford sYnC araç içi iletiŞim sistemi, Ford aCil durum Yardımı, mYkeY Gibi teknolojik özelliklere de sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.