Her şey bahardan!

Elele - - EDİTÖR -

Baharın mutlulukla bir ilgisi var. Kesinlikle var! Renkleri, ışığı, ruha yaptıkları farklı. Bu defa gerçekten geldi! Pastel tonların hakim olduğu; dondurma tadında, makaron renklerinde bir sayı hazırladık. Mutluluk formülleri, baharla birlikte tıngırdamaya başlayan gönül telleri, ‘biz gidemiyoruz, siz gidin’ dediğimiz gezi önerileri, yaza formda girmenin püf noktaları, kısacası bir bahar sayısının olmazsa olmazlarını görmek için çevirin sayfaları!

Kapağımızda Şükran Ovalı var. ‘Şeref Meselesi’nin harbi kızı, çekim yaptığımız stüdyoya girdiği andan itibaren enerjisiyle büyüledi. Göreceli güzellik kavramının benim açımdan ‘artı’ tarafında kendisi. Ama bunu bir yana bırakırsak, ‘ben oldum!’dan uzak tavırlarıyla ve samimiyetiyle, görecesiz bir iç güzelliğe sahip olduğunu kanıtladı çekim günü. Teşekkürler! Ona, objektif arkasındaki Serhat Hayri’ye, Ovalı’nın içini döktüğü Sinem Gürleyük’e ve çekimin neşesi Tesla’ya… Kim mi o? Sayfa 44’te.

Samimiyet demişken… İstanbul’dan bir Fashion Week

daha geçti… Rengarenk insanların şahane tasarımları, müthiş ‘denemeleri’ dünyadaki moda haftalarını aratmayacak kareler sundu bize. Ama olamamış bir şey vardı. İzlemeye gelen, mutluluktan ve modadan çıldırmış gibi görünen, büyük bir dikkatle izledikleri her defilenin ardından tasarımcıya övgüler yağdıran paylaşımlar yapan, blog ve sosyal medya hesaplarında ‘modanın piri’ gibi açıklamalarda bulunan, aslında sezonun ‘in’ini görmeye değil de ‘in’ olmaya gelen, daha önce hiç giymediği ve bundan sonra hiç giymeyeceği kıyafetlerle arzı endam eyleyen insanlar... Sözüm herkese değil tabii ki!

Copyright bir kadın dergisi olmamanın avantajı ile tüm bunları söylüyorum galiba ama inanın ‘bir şeye’ benzemek zorunda değilsiniz... Aralara serpiştirdiğiniz moda terimleri, topuklu açık ayakkabı içine giydiğiniz soket çorap ya da yarısını kazıttığınız saçlar; size ait değilse olmuyor işte! Görüp hayran olduğum, ‘işte bu kız, bu!’ dediklerim olmadı mı? Oldu tabii... Çılgınsan çılgınsındır! Renkliysen renkli! Sadeysen sade! Stil sahibi olmanın tek kuralı var aslında ‘taşıyabilmek!’ Kıyafet seni değil, sen kıyafeti uçur; oldu bitti!

Kısacası IFW’de yer alan tüm tasarımcıları, sahne önü ve arkasında çalışan herkesi, onların emeğine saygı duyduklarını göstermek ve sadece ‘alkışlamak’ için ön sıradaki yerini alan moda takipçilerini gönülden tebrik ediyorum. Umarım nicelerini görürüz... Bizim için Fashion Week’i yorumlayan isim Alexander Koko oldu. O bir stylist, birçok defilenin sahne arkasındaydı. Bir bakın derim. Sayfa 134’te.

Yaz tutkunlarına müjde! Kendisi kapıda göründü. Şimdi biraz dersimize çalışma zamanı. Daha güzel, sağlıklı ve bakımlı görünmek için önerilerimize kulak verin. Dergimizle birlikte hediye ettiğimiz ‘Yaza Hazırlayan 40 Diyet’ kitabında sadece kilo yönetimi yok, biraz da hayat yönetimi var. İnceleyin derim. Ama çok kaptırmayın. Hayatın ‘tadına’ bakmak da önemli!

Cıvıl cıvıl, rengarenk, midede kelebek istilalı, heyecanlı ve umutlu olsun nisan…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.