ASLInda GÜZEL hİKaYE

Aras Bulut İynemli ve Hazal Kaya’nın başrollerini paylaştığı ‘Maral’ dizisi start aldı. Dizinin afişi ve ismi sebebiyle ağır dramın bizi beklediğini sanırken, romantik komedi tadında fakat hüznü bol bir dizi bizi karşıladı.

Elele - - EKRAN -

yazılan ‘Maral’ yazısı, bana yine büyük dramların sunulacağı, kalitesiz bir iş izlenimi verdi. Hatta yine ‘ağa dizisi mi acaba?’ diye bile düşündüm! Fakat dizi bir başladı, işin renginin hiç öyle olmadığı ortaya çıktı. Tam aksine şahane görüntüler, renkler, mekanlar vardı. Diyeceğim şu ki algı yönetimi konusunda uzmanlaşan Acun Ilıcalı ve ekibinin ‘Maral’ın ilk izlenimi konusunda neden böyle bir etki yaratmaya çalıştıklarını, istemeden mi yaptıklarını ya da afiş tasarımlarını neden önemsemediklerini anlayamadım. Umarım kanalın bundan sonraki dizilerinde durum değişir! Ekrana yansıyan görüntüler kadar, dizinin ilk tanıtım ürünleri de aynı özeni görür. ‘Poyraz Karayel’ dizisinin Ayşegül’ü Burçin Terzioğlu’nun dizideki stili şık ve klasik parçalardan oluşuyor!

CHARLES&KEITH ¨ 160.50 Bir James Cameron filmi olan ‘Avatar’, çok iyi görsel efektler ile hayal gücümü kullanıp başka bir dünyaya yolculuk etmemi sağlamıştı! İnsanların kendi çıkarları için başka canlıların hayatlarını hiç önemsemediği mesajı filmde net gösterilmişti.

TOM FORD ¨ 860

Michael Fassbender’in oyunculuğu bu filmde beni çok etkilemişti. En sevdiğim aşk filmi olarak tanımlıyorum ‘Jane Eyre’ı. Masum ve sıra dışı bir aşk hikayesi. Her şeye rağmen koşulsuz olarak sevebilmeyi gösteriyor.

‘Leon the Professional’ ‘Sevginin Gücü’ de yine çok sıra dışı ve masum bir aşk. Bize bunu hissettiren ise Natalie Portman’ın oyunculuğu ve Luc Besson’un muhteşem senaryosu. Aynı zamanda Luc Besson yönetmenliğin de fazlasıyla hakkını vermiş bu filmde. Eric Serra’nın müzikleri eşliğinde gerçekten insanın boğazında düğümlenen bir film olmuş. Söylemeden geçemeyeceğim son şey ise, Jean Reno’nun oyunculuğunun etkisinin çok uzun sürdüğü.

TED BAKER ¨ 750

MELİS GÖRAL ¨ 2250

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.