ZOMBİLEr aŞKINa!

Elele - - EKRAN -

YABANCI DİZİLERİ AYRI BİR YERE KOYDUĞUMUZ DOĞRUDUR. NE YAZIK Kİ ÖYLE!

Biz hala ağaların, fakir kıza olan aşkın, çocuğu olmayan kadının yaşadığı eziyetin, yani dramın vermiş olduğu çekiciliğin reyting yaptığına inanırken, adamlar paralel evrenleri bile geçtiler zombili dizi yapıyorlar. Hayatta bunca dram zaten varken, hal böyle olunca, fantastik, ütopik, farklı dünyalara ışınlanmak istememizin nesi kötü? Neyse ana konumuza dönersek, şu sıralar bizi heyecanlandıran yabancı dizinin adı ‘iZombie’. ‘The Walking Dead’ bu konunun kralı, biliyoruz. Furya çok da kendimizi kaptıramadığımız ‘Z Nation’ ile devam etmişti. Şimdiyse, tatlı bir kız zombi ile geceleri ayaktayız. DC Comics’in aynı adlı çizgi romanından televizyona uyarlanan -ki televizyon ve sinema dünyası çizgi romandan uyarlanan yapımlarının hayli para getirdiğini keşfettiğinden bu yana önceliğini buna vermiş durumda‘iZombie’, bildik zombi dizilerinden biraz farklı. Karşımızda günün birinde yeniden insani özelliklerine kavuşacağına inanmak isteyen bir zombi var ve bu zombi kızımız zombi olmadan önce başarılı bir doktordu aslında. Başına bu talihsiz durum gelince de hastanenin morgunda çalışmaya başlıyor, çünkü açlığını gidebileceği tek şey insan beyni ve morg doğal olarak bunun için biçilmiş kaftan. Tabii bu arada kendisinin zombi olduğunu anlayan ama ona dünyanın sekizinci harikası gibi bakan ve onu anlamaya çalışan morg çalışanı da konumuz dahilinde. Zombiydi, morgdu, kandı, demeyin, önyargılı olmayın, izleyin deriz! Ayşe Hatun Önal’ın Onur Özdemir ile düet yaptığı şarkısı ‘Güm Güm’ün klibinde giydiği puantiyeli takımı, bize de puantiye ruhu getirdi.

MAYBELLINE ¨ 24.99 MANGO ¨ 59.99 FOREVER NEW ¨ 49.90

LELA ROSE (NET-A-PORTER.COM)

€ 1521

Braveheart Dönemine göre bence çok iyi bir film. Kendi türü için de öyle zaten. Mel Gibson filmlerini severim. Bu filmi de her seferinde bıkmadan izliyorum. İnsanı ateşleyen bir film.

Being There Peter Sellers’ın gerçek dehasının ürünü. İzlediğimde çok etkilenmiştim. Hala da üstüne çıkılmadı bence.

Nuri Bilge Ceylan’ı çok severim ve ayrı bir yere koyarım. Bu da en çok beğendiğim filmidir. Bence Türk sinemasının mihenk taşlarından.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.