Hayallerimiz

Elele - - MODA HABER -

Dünya markaları ve tasarımcıları arasında yapılan iş birliklerini sürekli olarak sizlerle paylaşıyoruz. Bu kez de ülkemizden iki güzel iş birliği haberi var. En başarılı Türk markalarından Koton, ünlü tasarımcı Dilek Hanif ile ilkbahar-yaz sezonu için bir koleksiyon hazırladı. Bir düğünde, mezuniyette, özel bir gecede Dilek Hanif elbisesi giymek her kadının hayalidir. Bir de tabii ulaşılabilir olması… Artık bu mümkün. Bu sezon davetlerde ışıldayacaksınız. Bir diğer iş birliği ise son defilesiyle kendine hayran bırakan Zeynep Tosun ve Türk kadınının zarif markası İpekyol’dan… Evet davet ve mezuniyetlere, bu renkli elbiselerle damganızı vurabilirsiniz. Gelin adayları üzülmesin. Bana göre koleksiyonun favorisi modern ve romantik dokunuşları bir arada bulunduran beyaz elbiseydi. Çok şatafatlı modellerden hoşlanmayan gelinler için biçilmiş kaftan diyebilirim. Tabii ki çiçekli bir saç aksesuarıyla kombinlemeyi ihmal etmeyin.

Lady Dior’un en güzel temsilcilerinden Marion Cotillard, markanın yeni sezon kampanya çekimleri ile yine büyülüyor. Peter Lindbergh objektifinden Kaliforniya’da ıssız bir çölde gördüğümüz Cotillard, fütüristik bir atmosferde hem koleksiyonun hem güzelliğinin sonsuzluğunu vurguluyor...

MİNİ RÖPORTAJ Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Bilkent Üniversitesi İletişim Bölümü’nden mezun olduktan sonra Milano’da ‘Moda Pazarlama Yönetimi’ eğitimi aldım. İtalya’da Ugo Cacciatori ve Costume National gibi markalarla çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndüm ve Tukutukum markasını kurdum. Ayrıca styling, tasarım danışmanlığı ve marka yönetimi hizmetlerinin verildiği Lamodaist isimli bir şirketim var. Neden eşarp üretmeyi seçtiniz ve markanızın adı neden Tukutukum? Fular, eşarp, şal; nasıl adlandırmak isterseniz... Sizi küçük bir dokunuşla elegan ve farklı bir stil sahibine dönüştürebilir. Üzerindeki desenler ile sessiz mesajlarınızı rahatlıkla verebilir ve çok farklı şekillerde bağlayarak ister bluz ister saç bandı olarak kullanabilirsiniz. Biz de ‘Luxury Handmade Fabrics’ teması ile yola çıktık. Markanın ismine gelecek olursak; Tukutukum, kim duyarsa duysun yüzünde gülümseme ile karşılaştığım bir isim. Bu da beni çok mutlu ediyor; her şeyi çok ciddiye alan bir toplumda yaşıyoruz, oysaki moda bizi biraz da mutlu etmeli ve eğlendirmeli. Tukutukum aslında Tuğba Kuzdere’nin ilk iki harfinin birleşiminden doğdu ve küçük bir ikileme ile marka ismine dönüştü. Satış noktalarınızı öğrenebilir miyiz? İstanbul’da Beymen Zorlu, Beymen İstinye Park, Tukutukum Nişantaşı Showroom, Clea’da; Bodrum’da Casa Dell Arte ve Ena’da; yurt dışında ise New York, Beyrut, Cidde’de satılıyor. Online olarak tukutukum.com ve beymen.com adreslerinden satın almak mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.