MEKAN BALAT’TA DÜŞSEL BİR MEKAN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

GÖZLEMECİM

GO MESO

ETİLER ŞAMDAN DUYGUSAL VE SÜRÜKLEYİCİ AYRILIĞA DAYANAMADILAR

İşte gözleme tutkunlarının vazgeçilmezlerinden biri… Yolunuz İzmir Kemeraltı’na düşerse uğramadan geçmeyin! Özellikle mönüsünün zenginliği dilden dile dolaşıyor. Tel: (0232) 445 27 48 İpek yolu coğrafyasındaki

farklı mutfakları aynı çatı altında buluşturan İstinyePark’taki Go Meso, bu aya özel Anneler Günü

mönüsü hazırladı. Malai Tavuk Tikka, Vietnamese Noodle, iki detoks meyve

suyu ve bir mango sufleden oluşan mönü, damak tadı tutkunlarını

memnun edecek. Tel: (0212) 345 58 88-89 Bildiğiniz Etiler, bildiğiniz isim, bambaşka tatlar… İstanbul gece hayatının 40 yılına damgasını vuran Etiler Şamdan’ın bahçesi bambaşka bir işletmeyle açıldı. Dünya mutfağından seçkiler sunan Şamdan Garden’ın mönüsünün sürprizleri Türk ve Osmanlı mutfağı. Öyle ki şinitzel, ossobuco

gibi dünya lezzetlerinin yanı sıra kuzu incik, yoğurtlu kebap, kuzu tandır ve dana kaburga tandır da hayli iddialı.

Tel: (0212) 257 03 24

Gülru İncu

Rebecca Ferguson’ın yeni albümü ‘Lady Sings The Blues’, bu ayın öne çıkan projelerinden. Sesiyle Aretha Franklin, Nina Simone ve Dusty Springfied gibi efsane isimlerle karşılaştırılan Rebecca Ferguson, kariyerinde yavaş ama emin adımlarla ilerliyor. Hikayesini, aynı adı taşıyan ve Billie Holiday’in muhteşem sesiyle hayat verdiği ‘Lady Sings The Blues’dan alan soundtrack albümü şimdi Rebecca Ferguson’ın yorumuyla dinleyeceğiz.

Tori Amos sever misiniz? Kendisi müzikte kadın gücünün en iyi isimlerinden biri yıllardır. Kendi jenerasyonunun en etkileyici ve yeteneklilerinden. Kısa süre önce piyasaya çıkan ‘Little Earthquakes’ ve ‘Under The Pink’ albümlerinin B yüzünde canlı performans kayıtları var. Tori Amos bugüne kadar 12 milyondan fazla albüm satışına, binden fazla canlı performans ve birçok kere Grammy Ödülü adaylığına imza attı. Şarkıları birçok kere çizgi roman ve müzikallere uyarlandı. Hazırladığı müzik videolarıyla da öncü olmaya devam ediyor.

Scorpions, kuruluşunun 50’nci yılında ‘Return To Forever’ı yayınladı, iyi ki de yayınladı. 2010 yılında ayrıldıklarını duyuran ve ardından ‘Farewell Tour’ adlı turnelerini gerçekleştiren Scorpions, hayranlarına bir sürpriz yaparak yeniden bir araya geldi. Birlikteliklerini de ‘Return To Forever’ albümüyle taçlandırdı. ‘Return to Forever’da, ‘Love at First Sting’, ‘Savage Amusement’ ve ‘Crazy World’ albümlerini kaydettikleri dönemde yazdıkları ancak daha önce yayınlamayan şarkıları da var.

Ankara Yelken Kulübü Restoran, Şef Ramazan Ceylan’ın mönüsüyle müdavimlerini oluşturdu. Üstelik sadece kulüp üyelerine değil tüm lezzet avcılarına açık. Çarşamba, cuma ve cumartesi günleri gitar dinletisi de var.

Tel: (0312) 439 21 80

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.