YaZın neReleRe

Elele - - YAZAR -

Yazlık mekan dedikoduları tam gaz giderken artık son düzlükte herkes mekanlarını tanıtmaya başladı. İstanbul Bankalar Caddesi’ndeki The House Hotel’in içindeki Vault bu sene oldukça güzel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Cool mekan yaz dönemi için otelin tepesine bir teras mekanı hazırlıyormuş. İçerideki ambiyansı tepeye taşıyıp manzara ile birleştirdiklerinde ‘fena’ bir atmosfer yaratılır gibi geldi bana. Geçen sene en çok eğlendiğim Topless da bu sene yenileniyor. Alaçatı Solto Otel’in kumsalı, Zio Beach adında yepyeni bir işletme haline geliyor. Papermoon’un şefi Pino’yu da bünyesine katan mekan akşamüstü partileri ile Alaçatı’ya Mikonos rüzgarı getirmeyi hedefler gibi gözüküyor. Alaçatı Port’un yeni misafiri ise Türkçe müziğin keyifli mekanı Zilly olacak. Yalıkavak Highlight Hotel’in kumsalında ise X Beach olacak. 300 metrelik kumsal boyunca denizin ve güneşin tadını çıkarırken restoran bölümünde geniş bir şarap kavı eşliğinde yemeğinizi yiyebileceksiniz. Bodrum’un en yenisi ve en lüksü olmak gibi bir iddiası olan mekan bu ay kapılarını açıyor.

Cumartesi akşamı internet sitelerini karıştırırken TV8’in sitesinde bir reklam dikkatimi çekti. Birbirinden güzel ve mutlu çocukların parkta koşturmalarını içeren reklam, çocuk gülüşünün ne kadar değerli olduğunu bilen biri için önemli olduğundan, projenin ne olduğunu anlamaya çalıştım. Herhalde deterjan reklamı ya da çocuklar için yapılan bol sütlü çikolatalardan biri diye düşünürken bir baktım Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin reklamıymış karşımdaki. Çocukları kullanarak nükleer enerji santrali tanıtımı yapılmasının tirajikomikliği bir yana, çocukları kullanıp hikayeyi masumlaştırmak da bir tuhaf olmuş. Sürekli büyük kayıplar veren maden ocaklarımız, bir türlü düzene girmeyen elektrik sistemimizden sonra tek eksiğimiz nükleer felaket! Maden yöneticisi patronlar zihniyeti nükleere de el atacağı için Akkuyu’da bir saatli bomba yapılacak desek daha iyi aslında.

Alexander McQueen bu bahar ve yaz koleksiyonunda biraz iddialı davranmış. İddialı derken normal şartlar altında bile düz kesimli, sıradan şeyler üreten bir modaevi değil tabii ki. Fakat bu seneki ayakkabılar üzerinde durma konusunda biraz cesaret istiyor. Bilezikler, yüzükler, ayakkabılar ve çantalar Alexander McQueen ruhunda tasarlanmış çok iyi parçalar ama bu ayakkabılar konusunda emin olamadım. Beğendiğime eminim ama ayağını burkmadan

yazı geçirebilecek kadınlar olduğuna emin değilim. Güzellik biraz cesaret işi oldu bugünlerde,

yapacak bir şey yok.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.