Bu kızlaR ÇOk GERÇEk

Elele - - EKRAN -

Bu aralar ‘Girls’ dizisine kafayı taktım. Lena Dunham’ın hem dizinin yaratıcısı hem de başrollerinden biri olduğu dizi, ‘çok bizden’ hikayeler barındırıyor. Evet, yeni dizi değil, bir süredir hayatımızda. Ama havalardan mıdır bilinmez, özellikle insan bu aylarda bu tattaki dizilere daha çok ve tekrar yöneliyor...

DİZİ, BROOKLYN’DE YAŞAYAN HANNAH’NIN VE BİR GRUP ARKADAŞININ HAYATINI ANLATIYOR.

Dört kızın gençlik dönemlerinde başlarından geçen deneyimlerin konu alındığı dizide ayrılıklarından iş sıkıntılarına, aşk hayatının gelgitlerinden, ‘gençlik başımda duman’ hallerine ve tabii ki kafa karışıklıklarına kadar kendimizle özdeşleşebiliyoruz. Dolayısıyla kendimizi ‘ya ben de böyle bir dönem geçirdim’ ya da ‘ben de bir zamanlar böyle düşünüyordum’ gibi deyişleri söylerken buluyoruz. Belki ‘fairy tale’ senaryolara sıklıkla rastladığımız bu dönemde tüm gerçeklerle karşımızda olması bizi etkiledi. ‘Şişman ama mutlu’dan ‘zayıf ama takıntılı’ya, fazla rahatlıktan fazla düzenliye ve depresifliğe kadar her kadının kendinden bir şey bulabileceği bir dizi. Yani bu kadınlar kusursuz değil, içlerinde kusur barındıran genç kadınlar. Bu yüzden içselleştirmek kaçınılmaz. O kadar kusursuz başrol kadınlar izledik ki, gerçekten sıkılmıştık. Biraz da olsa kendimizi veya etrafımızdakileri görmek iyi oldu! Siz de bu tatta bir dizi arayışındaysanız ve hala ‘Girls’ten haberiniz yoksa, şiddetle tavsiye ederiz. ‘Paramparça’ dizisinde Dilara Gürpınar karakterine hayat veren Ebru Özkan, dizide zarif görüntüsü ve şıklığıyla dikkat çekiyor.

Iron Man benim çocukluk kahramanım. Jon Favreau’nun yönetmenliğini yaptığı filmi tekrar tekrar izlesem de sıkılmam.

MANGO ¨ 39.99

(SWEET NOVEMBER) Aşk iyidir, aşk güzeldir. Yönetmeni Pat O’Conner olan filmin oyuncularını çok seviyorum. Charlize Theron ve Keanu Reeves’in başrollerini paylaştığı film, bize çok anlamlı bir aşk hikayesi anlatıyor.

(LA VITA E BELLA) Roberto Benigni’nin ‘Hayat Güzeldir’ filmi en sevdiğim filmler arasında. Bu film, insanın çocuğu etkilenmesin diye yaptığı fedakarlıkları anlatıyor. Bu baba profili de beni çok etkiliyor.

SWAROVSKI

(IRON MAN)

ZARA ¨ 99.95 YSL ¨ 169

¨ 1390

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.