Hayaller ve gerçekler…

Elele - - EDİTÖR -

Bir söylentiye göre bu yaz çok sıcak geçecekti… Kandırıldık! Haziranı devirdik, gözümüz yollarda güneşi bekliyoruz hala. Bana sorarsanız; şehirdeyseniz ve her gün işe gidip geliyorsanız bu durum sizi üzmemeli. Sıcak sadece deniz kenarında olduğunuzda işinize yarayacak bir şey… Yaz tutkunları içinse ‘kum ve güneş’ dolu bir sayı hazırladık. Hayaller Alaçatı ve Bodrum… Gerçekler İstanbul’da ofisimizdi. Ama düşlemesi bile iyi geldi bize doğrusu; umarım size de aynı hisleri yaşatabiliriz. Temmuz sayımızla birlikte ‘kaçış’ harekatını başlatıyoruz. Nerede olursanız olun olmak istediğiniz yer hep aklınızda olsun. Hep bir kaçış planınız olsun.

Modanın yaz haline bayılıyorum. Rahat, hafif ve sakin… Beyaz, bej ve maviyse mevsime en çok yakışanlar. Sayfalarımıza bol bol sıçrattık bu renkleri. Ama deli dolu yaşayanları, ışıl ışıl olmayı sevenleri, şezlongda çikolatalı dondurma değil de meyveli ve buzlu dondurmayı tercih edenleri de unutmadık; bolca sarı, turuncu ve fuşya ile verdik coşkuyu!

Kapağımızda Sedef Avcı var. Sıcacık! Yaza yakışır türden! Profesyonelliği ile birlikte samimiyetini de getirmişti gelirken yanında. Sevdik… Yağmurlu ama fazlasıyla sıcak bir günde gerçekleştirdiğimiz çekim Avcı’nın havuzun serin sularıyla buluşmasıyla son buldu. Bu da şu cümleyi kurabilmemizi sağladı: Sedef Avcı’yı hiç böyle görmediniz! Sayfa: 38’de.

Yeni keşiflerimiz var sayfalarımızda… Mutlaka gidilmesi gereken yerler, okunması gereken kitaplar, makyaj çantasının en yenileri… Ve yepyeni bir dizinin, genç mi genç, güzel mi güzel oyuncuları… Yazı İşleri Müdürümüz Filiz Şeref yaz dizilerinin önce falına baktı; sonra ‘bence tutacak!’ dediğinin kapısını çaldı. ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ dizisi bize göre ekranların umut vadeden genç yeteneği; oyuncularıyla birlikteydik. Sayfa: 110’da.

Ve ve ve Mert Fırat! Ben bu adamı seviyorum. Sevmemin haklı nedenleri var. Bakınız sayfa: 80’de Ece Üremez’in röportajı. İçten, dolu dolu, komplekssiz bir adam o. Büyük cümleler kurmak için çabalayanlardan değil. Çabasız ‘doğru’lardan. Okuyun, pişman olmazsınız…

Kendinize zaman ayırabildiğiniz, tek derdinizin sıcak hava olduğu, kitap ve müziğin hep yanınızda olduğu bir temmuz olsun.

Hayal ettiğinizden de güzel geçsin bu yaz!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.