GENÇLİK BAŞIMDA DUMAN

Elele - - EKRAN -

MALUM, DİZİ FURYALARI ÖZELLİKLE KADINLARI SARAR.

Asmalı Konak, İkinci Bahar, Bir İstanbul Masalı, Yaprak Dökümü, Aşkı Memnu... Dramı olan dizileri hep sevdik. Şu sıralar ise, gençlik dizilerinde tutuklu kaldık. Hem de sadece biz değil, koskoca annelerimiz, teyzelerimiz, hatta anneannelerimiz... Medcezir’in son bölümünde Mira ölmesin diye üzülen sadece biz değildik, annelerimiz de epey bir ağlamaklı oldu. Kiraz Mevsimi ise inanılmaz bir hayran kitlesine sahip. Yakışıklı genç oyuncular, güzel kızlar, stil sahibi kıyafetlerle hayatımıza farklı bir noktadan giriş yaptılar. Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya gibi, Serkan Çayoğlu ve Özge Gürel de hayatımızın odak noktasına oturdu. Peki nasıl oldu da, ‘komşu teyze’ Medcezir veya Kiraz Mevsimi izlemeye başladı? Hepimizi birden bu kadar etkileyen ne oldu? Sanırım yeni kuşak bu konuda da farkını ortaya koydu. Sadece başarılı senaryolardan bahsedemeyiz, oyuncular da bizi etkiliyor. Ve modanın gücü! Medcezir’de anneler ve kızlarının giydiklerini bir dönem her cuma akşamı sosyal medyada paylaşıp, konuşuyorduk. Bu durumu fark eden yapımcılar da, yaz dönemi için gençlik dizilerine yöneldi. Kiraz Mevsimi’ne rakip bir dizi geliyor örneğin; Çilek Kokusu. Yine bir fakir kız ve zengin oğlan aşkı var. Bir de Pretty Little Liars’dan uyarlanan ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ dizisi var ki gerçekten tutacağına inanıyorum. Belki de uyarlama senaryolar bizim için daha mantıklıdır. En azından içinde ‘farklı’ bir şeyler barındırıyor. Çiçekli kıyafetler vitrinleri sardı. Aklımıza hemen, geçtiğimiz aylarda ‘Focus (Gözünü Aç)’ filminde Will Smith ile birlikte izlediğimiz Margot Robbie’nin çiçekli elbisesi geldi. Siz de onun stilinden ilham alın!

Aslıhan Sever

ÇİLEK KOKUSU

GIORGIO ARMANI $ 230

ACCESSORIZE ¨ 24.50 Bir toplumun gerçekliğini dozunda bir kara mizahla gözler önüne seren altı farklı trajikomik hikaye anlatılıyor. Karakterlerin medeniyet ve barbarlık arasındaki gelgitlerine şahit olurken, zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor... ZARA ¨ 149.95

Lost In Translation Tokyo’nun parlak renkli ışıkları, binalardan akan Japonca yazıları ve karmaşası içinde, yalnızlıktan bahseden modern ve gerçekçi bulduğum bir film.

Into The Wild Konforlu hayatı bırakıp, özgürlük yoluna düşmek... Pek çok konuda sorular sorduran ve felsefi altyapı barındıran bir film.

Relatos Salvajes

HOTİÇ ¨ 299

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.