METAL KADIN

Parıltılı makyaj yaz-kış farkı tanımıyor ve zamana meydan okuyor. Parlak göz farları ve metalik eyeliner’lar bu sezon çok gözde.

Elele - - GÜZELLİK -

KARL LAGERFELD’İN SUNDUĞU CHANEL KOLEKSİYONUNDA DA AĞIRLIKLI OLARAK KULLANILAN METALİK MAKYAJ, BU SEZON ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR.

Farlardan allıklara, eyeliner’lardan rujlara kadar metal etkisi altındayız. Üstelik sadece moda şovlarında değil günün her saati rahatça kullanılabilecek renkler ve trendlerden bahsediyoruz. Yaz makyajına biraz hareket, biraz neşe, çokça cazibe katmanın en keyifli yolu metalik makyajdan geçiyor.

Yüzünüze ışıltı katmanın en kolay yollarından biri de farklı tonları bir arada kullanabileceğiniz allıklar ve ışıltılı makyaj bazları. Göz makyajı yapmayı sevmiyorsanız ışıltılı bir allık ve bronz duygusunu güçlendirecek tonda bir ruj sürmeniz yeterli. GUERLAIN MAKYAJ BAZI, ¨ 225

Yaz gecesi bir partiye katılacaksınız ve bakışların odak noktası olmak istiyorsunuz. Kalın çekilmiş siyah ya da metalik gri eyeliner ile altın rengi farı deneyin ama abartıdan uzak durun, çünkü bu makyajdaki anahtar kelimemiz denge. Özellikle göz pınarları ile alt kirpik çizgisinin ortasına süreceğiniz altın rengi far çok farklı duracak.

CHEEKY

OJE, ¨ 32.30 SEKSİ METaLİK GÖzLER Gümüş rengi ile altın rengini bir arada kullanmayı hiç denediniz mi? Kesinlikle modern ve son derece seksi duracağından şüpheniz olmasın. Yazın kolayca uygulayabileceğiniz buğulu bir göz makyajı için sıcak bronz tonları tercih edin ve aplikatörle değil parmak uçlarınızla göz kapaklarınıza yedirin. Bu arada yazın krem farların toz farlara göre kullanım açısından daha rahat olduğunu da unutmayın.

Altın rengi ve gümüş

griyi çok klasik buluyorsanız parlak tonları denemelisiniz, çünkü günün her saati hem modern hem de

sıra dışı duruyor.

YSL FAR, ¨ 105

GECE GÖRÜŞÜ

yaRaTICILIK OyUNU

MAX FACTOR FAR, ¨ 41.75 LAURA MERCIER FAR, ¨ 105

TOM FORD İKİLİ FAR, ¨ 145

DIOR OJE, ¨ 90 KIVILCIM

SaÇaN TIRNaKLaR

MAYBELLINE GÖZ KALEMİ, ¨ 19.99 GENÇLİK aŞISI Özellikle 70’li yıllarda çokça kullanılan altın yaldız, hem makyajınıza retro etkiler katacak hem de o yılların modası olan ‘kozmik’ kelimesine gönderme yapacak. Bu etkiyi uyandırmak için altın yaldız yerine parlak ten rengi farları da kullanabilirsiniz. Tabii dikkati gözlere çekmek için koyu allıktan, özellikle bronzlaştırıcı pudradan uzak durun.

THE BODY SHOP FAR,

¨ 34.90

BOBBI BROWN PUDRA, ¨ 150

MAKE UP FOR EVER FAR, ¨ 61

SEPHORA FAR, ¨ 34.90

FLORMAR PUDRA, ¨ 35

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.