Firar ediyoruz!

Elele - - EDİTÖR -

İnsan bazen kaçmak istiyor değil mi? Nedeni olmasa bile… Hiç derdi tasası olmasa da… Olduğu yerden, birlikte olduğu insanlardan memnun olmasına rağmen hatta… Çünkü bazen gitmek gerekiyor. Bilgisayarı ‘kapatıp-açmak’ gibi bir şey bu. Sıfırlanmak lazım ara sıra. Uzaklaşmak ve bir de oradan bakmak kendi hayatına; ‘neredeyim?’ diye.

Temmuz sayımızı henüz tamamlamıştık. Ağustos sayımız için toplantı zamanı: Bir masa etrafındayız. Biraz farklı bakıyor herkesin gözleri. Sonra herkes bir bir konu önerilerini sıralamaya başlıyor. Ekip olarak hepimizin aklında bir ‘kaçış’ planı var… Tüm konu önerilerinde ana tema ‘uzaklaşmak’. Ruhsal ya da fiziksel olarak…

Ece Üremez. Yolu Elele ile henüz iki ay önce kesişti. Konular Editörümüz. O da ne? İlk konu önerisi: “Hayata bakış açısı ve meslekleri birbirinden farklı ünlü isimlere kaçış hikayelerini soralım” dedi. “Güzel” dedik. “Michael Jackson ölmedi. Bence kaçıyor” dedi. “Peki!” dedik. Demet Akalın’ın gerçekleştireceğimiz kapak çekimi için rotayı Bodrum’a çevirdi; biz de arkasından gittik. Kısacası Ece’nin kaçış planına ortak olduk bu ay ilk olarak. Size de sizi ‘yoldan çıkartacak’ bir arkadaş öneriyoruz! İşe yarıyor...

Ve Aslıhan Sever... O da ekibimizin en yenilerinden. En küçüğümüz. Onun sıfırlama yönteminde daha çok ‘aşk’ var. Kalbi hızlı çarpanlardan bana göre o. Son günlerde ekranı ne zaman açsak karşımıza çıkan aşktı konu önerisi... Yeni dizilerin genç oyuncularını birkaç saatliğine setten ‘kaçırdı!’ Güzel kızlar, yakışıklı çocuklarla Karaköy’deydi çekim için. Ofisten birkaç gün uzak kalmak için iyi taktikti!

Güzellik ve stil sayfalarımızda bir tatil havası var ki sormayın… Sayfaları çevirdiğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Stil sayfalarımızı hazırlayan Nevin Yönter’de ‘tatil bavulu’ hazırlıkları bir türlü bitmedi, Güzellik Editörümüz Gülrü İncu’da bir kumsal aşkı ki sormayın… Kendisinin ben bu yazıyı yazarken çoook uzaklarda tatilde olduğunu söylemeden de geçmeyeyim.

Demem o ki; firar peşinde bir ekip hazırladı bu dergiyi! Bu nedenle de modası renkli, psikolojisi huzurlu, seyahat sayfaları coşkulu bir sayı var elinizde. Bu sayıyı da tamamladığımıza göre Yazı İşleri Müdürümüz Filiz Şeref ve benim de kaçış hazırlığına başlama zamanımız geldi demektir.

Size de ilham vermesi dileğiyle… Hep hayalleriniz olsun… Ve bir tek kendinizden kaçmayın!

www.elele.com.tr

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.