SekS Mi aŞk Mı?

Elele - - YAZAR -

Sex&Love aslında Enrique Iglesias’ın turnesinin adı. Kendisi biliyorsunuz 19 Ağustos’ta İstanbul Küçükçiftlik Park’ta bir konser verecek. O gün aynı zamanda benim doğum günüm olduğu için pek bir merakla bekliyorum. Önceki gelişinde konserine birkaç şarkı dinlemeye girip, en sonunda ‘Enriqueee’ diye bağırırken bulmuştum kendimi. Turnesine ad olarak seçtiği ‘seks ve aşk’tan hangisinin önemli olduğunu soracağım buluşmamızda. Gelecek ay bu sorunun cevabını artık biliyor olacağız yani.

BodrUm’dayIZ

• Bodrum’daki beach kapışmasının önde olan bir ismi var ki o da Sebastian. Neden derseniz, sadece Yalıkavak’ta harika bir sahilde olması yüzünden değil. Maldiv’lerden kum getirmeleri yüzünden de değil. Güzel güzel şezlonglara kurulup rahata varıp yatıyorken, bir anda mikrofonu alan Hande Yener çıkıyor ortaya. Al buradan yak; akşamüstü partilerinde eğlenmeyeni dövüyorlar. • Sanat galerisi mi otel mi olduğunu anlayamadığım, her gidişimde hayranlığımı arttıran otel Casa dell’Arte bu yaz bünyesine şef Yağız İzgül’ü katmış. Otelin içindeki Casa Frida isimli restoranda gündüzleri daha çok plajda tercih edilecek hafif yiyecekler sunulurken, geceleri ise restoranın ana teması gril. Ama bir farkla; yiyecekler Hecha marka demir döküm tavalarda gril ediliyor ve yine aynı tavalar içinde masaya servis ediliyor. Kendisi de ünlü bir şef olan Hecha markasının yaratıcısı Yağız İzgül “Döküm tavalarda yemeği lezzetli yapan, ısıyı belli bir derecede ve eşit muhafaza etmesi” diyor.

ÇEŞMEDEYİZ • Alaçatı’nın gözde beach’lerinden Kum, bu sefer adını Madeo Beach olarak değiştirip, genç işletmecileri ile birlikte bir hayli kopan bir yer haline geldi. Deniz-kum kısmı bilinen şeyler zaten. Ama ne yerim diyorsanız, Da Mario’dan ithal şefi sayesinde ciddi gurmesel takılabiliyorsunuz. Ben eğlenmelere doyamam derseniz de iskele tarafına açılan Dusk isimli kulüpte neredeyse sabaha kadar eğlenmek mümkün. Şaka maka dayanıklıysanız, bir tam günü bu beach’te geçirebilirsiniz. • Çeşme bu sene Bodrum’a göre boş olsa da tadı bir başka. Alaçatı Port manzaralı Katre Hotel’de kalıp bir klasik olarak Ferdi Baba’nın balıklarından tatmak şart. Alaçatı Köyü’nün içindeki Şişarka hala Alaçatı’nın en iyi mezelerine sahip. Fava Meze Bar da özellikle balık yanında şarap tercih edenler için önemli bir yer. Ve asıl önemli detay İmren Han’ın lor peynirli kurabiyelerini yemeden geri dönerseniz, Çeşme’ye gitmiş sayılmazsınız bence.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.