BİR DİZİ MODA

Elele - - EKRAN -

YABANCI YA DA YERLİ... KOMEDİ YA DA DRAMA... AŞK YA DA NEFRET... DİZİLER HAYATIMIZIN TAM DA MERKEZİNDE.

İzleyicilerden kimi yakışıklı çocuğun kimi arkada çalan müziğin peşinde. Ama bir gerçek var ki tartışılmaz; diziler moda dünyasına da yön veriyor. Hikaye galiba ‘Sex and the City’ ile başladı. New Yorklu bu dört kadın bir anda şehirli kadının stil ikonu haline geldi. Altı sezon boyunca devam eden dizide karakterlerin başına gelecekler kadar bir sonraki bölümde neler giyecekleri de merak edildi. Yerli dizilerde durum farklı mı? Efsane dizi ‘Aşk-ı Memnu’nun yayınlandığı dönemde mağazalarda ‘Bihter kolyesi ve çizmesi’ satış rekorları kırdı. O dönem dizinin kostümlerini Başak Dizer ve Deniz Marşan seçiyordu. İkili verdikleri röportajda kostüm seçimlerini karakterlerin kişisel ve fiziki özelliklerine göre yaptıklarını söylemişlerdi. Galiba işin sırrı da bu cümlede gizli. Birinden ilham alırken içerisine kendimizden bir şeyler eklememiz şart. Aksi halde, bir de aynada kendimizi eleştirmeyi bilmeden seçim yaparsak ‘trajikomik’ bir karaktere dönüşebiliriz. Yeni sezon dizileri bu ay bir bir ekranda yerini almaya başlayacak. Markaların yeni hedefleri kesinlikle onlar! Birçok sosyal medya hesabında yayınlanan dizide yer alan markaların isimleri açıklanıyor. Bakınız dizilerdekimnegiymiş.blogspot. com; o da olmadı bakınız Instagram’da dmodadunyasi... Yaz aylarında başlayan ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ reytingle bekleneni vermese de kostüm dalında açık ara öndeydi bizce.

25 Eylül’de vizyona girecek olan ‘Stajyer’ filminde izleyeceğimiz Anne Hathaway’in şıklığı gözümüzden kaçmadı. Filmin kostümlerinin de film kadar konuşulacağı açıkça belli oldu. Midi pantolon ve puantiyenin bir araya geldiği zarif kombineyse bayıldık.

ZARA ¨ 59.95 24 Haziran’da ilk bölümüyle ekrana ‘merhaba’ diyen Mr. Robot, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışan, geceleriyse bir hacker olan Elliot adındaki gencin hikayesini anlatıyor. Heyecanın eksik olmadığı, modern zamanın Robin Hood hikayesini andıran dizinin başrolünde ise Elliot karakterine hayat veren, başarılı oyuncu Rami Malek var. İlk sezon için 10 bölüm olarak anlaşma yapan diziyi şiddetle öneriyoruz!

Aslıhan Sever

TATLI KÜÇÜK YALANCILAR

SEZONUN ŞIKI

(THE NOTEBOOK)

Çağan Irmak’ın yönettiği film, ‘bu ülkede sinema adına güzel şeyler yapılıyor’ dedirten, favori filmim. Kahkahanın gözyaşına karıştığı, hikayesiyle insanı yıkıp geçen, harika bir film. İzlerken resmen sarsılıyorsunuz; hele bir sahne var ki, hala aklımdan çıkmıyor… Cenaze konvoyunda Çetin Tekindor’un kollarını açıp, dövündüğü, insanı derinden yıkan o an…

Christopher Nolan’ın yönettiği film, kurgusunun derinliğiyle beni çok etkiledi. Filmi defalarca izlememe rağmen, hala bazı noktalarını kaçırdığımı hissediyorum. Herhalde milyon kere izlesem de izlemekten bıkmayacağım, her izleyişimde mutlaka daha önce fark edemediğim bazı detayları anlayacağım, müthiş bir film.

Yönetmen koltuğunda Nick Cassavetes’in oturduğu, aşk ve aşık olmanın dersinin verildiği, şiir gibi sakin, gözyaşının sel gibi aktığı, tutku ve sadakatin en iyi işlendiği film. Hikayesi ve işleyişi beni çok etkilemişti.

ETKİSİ

BEYMEN CLUB

¨ 149.50

TOPSHOP ¨ 269.90

MANGO ¨ 39.99

H&M ¨ 14.99

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.