AYRILIK VAR! Donna Karan’ın kurucusu, kendi ismiyle ünlenen markasını bıraktı. 1984’den bu yana devam ettiği bu yolculuğu sonlandıran Donna Karan, mücevher ve mobilya tasarlayan markası, Urban Zen’le devam edeceğini duyurdu. Bir ayrılık haberi de Balenci

Elele - - MODA HABER -

Les Ottomans ve Max Verre iş birliği ile yeni ‘loafer’lar’ doğdu. Orta Asya ezgilerini

içinde barındıran, farklı desenlerde ve renklerde olan ve ikat kumaşından yapılan, yeni ’loafer’ların’ her biri özel olarak üretiliyor. Dokumaları elde yapılan ‘loafer’lar’ bu senenin gözdesi olmaya aday… Şimdilik Barneys.com’da satılan modellerin Türkiye’ye gelişini

dört gözle bekliyoruz.

MİNİ RÖPORTAJ Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? 1987 İstanbul doğumluyum. İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra dizayn eğitimi almak üzere Milano’ya taşındım. Instituto Marangoni’de moda tasarımı üzerine eğitim aldım. Ardından bir süre önemli bir İtalyan markası olan Parosh’da çalıştım. Sonrasında Domus Academy’de ‘Aksesuar Tasarımı’ master programını tamamladım.

Yaşamın geometrisi benim temel ilham kaynağım. Geometrik şekilleri iç içe geçirmeyi ve onlardan farklı formlar yaratmayı seviyorum. Her koleksiyonda mutlaka portföyü taşıma rahatlığı sağlayan bantlar kullanıyorum. Hem estetik hem de fonksiyonel bir ayrıntı.

Mynameiso nasıl doğdu? Moda tasarımı eğitimi almaya başladığım ilk günden beri aklımdaki tek şey çanta tasarlamaktı. Okulu bitirdikten sonra Türkiye’ye döndüm ve aklımdakini uygulamaya koyuldum. Böylece O’nun hikayesi başladı. Adı, kimliği ve tasarım kültürü ile farklı ve özel bir marka yaratmayı amaçladım. Markanın kimliğini de Yirmibirgram ajansıyla birlikte oluşturduk. Koleksiyonunuzda nelerden ilham aldınız?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.