MEKAN YENİ BİR KAPIMIZ VAR

Elele - - KÜLTÜR & SANAT -

CAZ SAATİ BAŞLASIN KADIN SESİNDEN ERKEK ŞARKILARI

Gülru İncu

360East Moda, Anadolu yakasında muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde

konuklarını ağırlıyor. Death by Chocolate 360

Redux ve Chocolate Orgazm tatlı tutkunlarının keyfini doruğa çıkaracak.

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinin de unutulmadığı mönüde

Pomegranate Mousse, Egzotik ve 360 Sorbe de

iddiasını koruyor. Tel: (0216) 542 43 50-51

Roger Waters’ı nasıl bilirsiniz? Pink Floyd’un beyni, müzik dehası, huysuz adam, zor adam, aktivist. Bu liste böyle sürer gider ama tek bir gerçek var ki o da çağdaş rock tarihinin en karizmatik, en zeki ve en yaratıcı figürü olduğudur. İki sene önce İTÜ Maslak Kampüsü’nde verdiği ‘The Wall’ konseriyle İstanbul’da büyük çaplı bir heyecan kasırgasına neden olan ve elbette kendinden beklendiği üzere Gezi olaylarını es geçmeyen bu güzel insan, daha 1992 tarihli solo albümü ‘Amused The Death’ ile yeniden evimize konuk oluyor. Şarkılar yeniden düzenlenmiş. Waters’ın ilginç beyninin dehlizlerinde gezmenin tam fırsatı.

Caz klasiklerini seviyorsanız işte size ‘ortaya karışık’ güzel bir derleme. Louis Armstrong, Aretha Franklin, Frank Sinatra, Miles Davis, Billie Holiday, Nina Simone, Sarah Vaughan, Duke Ellington, Dave Brubeck gibi birbirinden muhteşem isimler ve 30 şarkı var karşımızda. Peki hangi şarkılar öne çıkıyor? Elbette her biri çok ama çok güzel şarkılar ama ‘La Vie En Rose’, ‘Take Five’, ‘Misty’, ‘Summertime’ ve ‘My Funny Valentine’ olmadan zaten olmazdı. Şimdi koltuğunuza kurulun ve kendinizi cazın dingin sularına bırakın. Pişman olmayacaksınız.

Natalie Imbruglia, en sevdiği erkek müzisyenlerden ilham alan yeni albümü ‘Male’i Sony etiketiyle çıkardı. Cat Stevens, Tom Petty, Neil Young, Damien Rice, Pete Townshend ve Iron&Wine grubundan Sam Beam gibi isimlerin şarkıları Imbruglia yorumuyla karşınızda. Daft Punk’ın ‘Instant Crush’ şarkısı ise albümde çıkış parçası olarak öne çıkıyor. Bu arada artık klasikleşen ‘Friday I’m in Love’ şarkısı da The Cure tutkunlarına gelsin.

Uzak Doğu mutfağı seviyorsanız, doğru yerdesiniz! Çayyolu, Gaziosmanpaşa, Bilkent ve Tepe Prime’da hizmet veren mekanda Çinli, Taylandlı, Japon ve Filipinli aşçıların hazırladığı leziz tatlara bayılacaksınız.

Tel: (0312) 241 14 14

Her çeşit deniz ürünü ve meze çeşitliliği dudak uçuklatacak cinsten. Arnavutköy, Sarayburnu ve Haliç’in ardından Cihangir şubesiyle de dolup taşıyor. Manzaralı masada balığın tadına doyulmuyor.

Tel: (0212) 245 10 87

Alsancak’ın en sevilen mekanlarından. Makarnaları, salataları ve dumanı tüten pizzalarıyla çok meşhur. Kalabalık ve gürültüden uzak sakin bir yerde güzel lezzetler tatmak istiyorsanız, denemelisiniz.

Tel: (0232) 422 27 35

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.