BENİ NİYE ÖPTÜN?

Elele - - EKRAN -

BU YAZIN EN REVAÇTA SORUSU DİLİMİZE PELESENK OLAN ‘PEKİ, BENİ NİYE ÖPTÜN?’ OLDU.

Gençlik dizilerinin dilinden düşmeyen bu sorunun şaşırtmasının nedeni ise birbirini seven iki karakterin öpüşmelerinin hemen ardından gelmesiydi sanırım. ‘Güneşin Kızları’nda ve ‘Çilek Kokusu’nda sıklıkla yaşanılan bu duruma, ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ ve ‘Yaz’ın Öyküsü’ dizileri de eşlik etti. ‘Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!’ dememize neden olan vakayı incelediğimizde reyting kaygısını buluyoruz. Örnek olma kaygısıysa cabası. Bir de şunu demeden edemiyoruz; ‘Bunları yaparken, acaba gençlerin kafasını çok mu karıştırıyoruz?

Ekranın sevilen yüzlerini, Instagram aracılığıyla sürekli olarak eleştirdiğimiz günlerdeyiz. Bergüzar Korel, Çağla Şıkel, Gülben Ergen, Tuba Ünsal gibi kendilerine yapılan ağır eleştirilere tepkisini gösteren sanatçılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Peki kendimizde bu hakkı nereden buluyoruz? İğneyi kendimize batırmanın zamanı gelmedi mi artık? Hayatlarımızdaki mutsuzlukları ve hırsları sanatçılardan çıkarmak niye? Hele hele ailelerine ve çocuklarına kadar varan eleştirileri biz kendimize nasıl yakıştırıyoruz? E N O T S A M E BERSHKA ¨ 149.95

HAKKIMIZ VAR MI?

9 Ekim’de vizyona girecek olan ‘Mantıksız Adam’ filminde izleyeceğimiz Emma Stone‘un tarzı gözümüzden kaçmadı. Salaş sokak stili bohem ruh ile birleşerek sonbaharın vazgeçilmezi olmaya aday.

FARGO GELİYOR! Kara mizah severlerin kült filmlerinden ‘Fargo’nun, dizi haline gelmiş halinin de ilgi görmemesi elbette mümkün değildi. 1996 yılında Coen kardeşlerin yönettiği

‘Fargo’, geçtiğimiz yıl Noah Hawley tarafından mini televizyon dizisi olarak çekilmişti. Kısa sürede büyük ses getiren dizi, 66’ncı Emmy Ödülleri’nde En İyi Kısa Dizi Ödülü’nün sahibi olduktan sonra, iki tane de Altın Küre kaptı. Hayatı başarısızlıklarla dolu, sıradan bir insan olan Lester’ın, bir kiralık katille yolu kesiştikten sonra farklı bir insana dönüşümünü anlatan dizinin şimdi de ikinci sezonu başlıyor. Bu kez 1979 yılına gidiyoruz. Heyecan dorukta. İlk sezonu izleyenler, izlemeyenlere hemen izletsin de, ikinci sezona hep birlikte başlayalım.

(A Beautiful Mind) Ünlü matematikçi John Nash’in hayat hikayesi, Russel Crowe’un mükemmel oyunculuğuyla kusursuz anlatılmış. İnsanı içine çeken ve izlerken yaşatan bir film.

(Scent of a Woman) Tabii ki Oscar’ı getiren unutulmaz dans sahnesi muhteşemdi... Ama benim unutamadığım 40 yıllık dostum John (Jack Daniel’s) ve tabii ki yine Al Pacino.

MANGO ¨ 49.99

H&M ¨ 69.99

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.