Trendler aşmadason Bilgiyeul

Trendlerini son teknoloji kolaylaştıran katıldık. sağlayan, hayatı etkinliğe şekilde ulaşmayı 14 Eylül’de düzenlediği Bilgiye en hızlı k üzere Google’ın deneyimleme

Elele - - SEYAHAT -

ArAmAnın en sesli hAli

Diyelim ki, elleriniz meşgul ya da yazı yazmak istemiyorsunuz. İşte burada Google Sesli Arama imdadınıza yetişiyor. Google uygulaması veya Chrome web tarayıcı ekranındaki mikrofon ikonuna aradığınızı söyleyin. Biz meydan okumak için Google’a ‘Şemsi Paşa Pasajı’nda sesi büzüşesiceler’i bile sorduk. Sonuç başarılı.

Görüntülü çevirin, dünyAyı kendi dilinizde Görün

Yazılı metinleri görsel olarak çevirmek artık mümkün. Google Çeviri uygulaması dünyayı kendi dilimizde göstererek bilmediğimiz dillerde anında iletişim kurmayı sağlıyor. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra kameraya tıklamanız yeterli. İster yol tabelası, ister yemek mönüsü, yazılı metni kameraya doğrultun, Türkçesi anında ekranınızda belirsin. Bu uygulamadan faydalanmak için internete veya cep telefonu şebekesine bağlı olmanız gerekmiyor.

ESRA AYTEKİN, MELDA NARMANLI ÇİMEN EBRU ELÇİ,

GÖKHUN SUNGURTEKİN,

KORAY BİLİCİ MURAT KÖKSAL, ÖZLEMZLEM ÖZ ÇINAR OSKAY

İDİL TATARİ Çekilen fotoğrafların ve videoların sayısı günden güne artarken Google Fotoğraflar, görüntüleri yedekleyip sınırsız depolama imkanı sunuyor. Aranılan fotoğrafı bulmayı da kolaylaştıran uygulamayla, fotoğraflardan otomatik olarak eğlenceli koleksiyonlar, hareketli görüntüler, slayt gösterileri hazırlamak ve bunlara istenilen cihazdan erişerek özel albümler oluşturmak ve paylaşmak mümkün. Fotoğraflar içinde nesne veya yer adına göre sözcükle de arama yapılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.