BAŞLA YAŞAMAYA SEYİRCİKALMA

Elele - - ETKİNLİK -

Yaşamaya Başla” “Seyirci Kalma Renault KADJAR, etkinlik düzenledi. Atlas dergisi ve özel bir

Kaz Dağları’nda

başlığıyla

ATLAS HER YIL BİR VESİLEYLE OKURLARIYLA BULUŞMANIN YOLLARINI ARAR.

Artık gelenekselleşen bu buluşmalarda Atlas ekibi ve okurları, bazen Uludağ’ın zirvesini keşfeder, bazen de Karadeniz yaylalarında horon vurur… Atlasçılar bu kez Kaz Dağları’nın tam merkezindeki Edremit’in Güre beldesindeydi. Atlas ve Renault KADJAR ekipleri, dergi okurları ve basın mensuplarının katıldığı etkinlik 9-11 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleşti. Bora Jet eşliğinde bölgeye uçan basından dostlarımız, yörenin doğa ve kültür değerlerini keşfetti, unutulmaz bir hafta sonu yaşadı. Yeşil Kundura etkinliğe

Wolverine marka botlarıyla destek vererek outdoor koşullarını daha keyifli ve konforlu hale getirdi.

Bölgenin en yeni kaplıca otellerinden Venüs Butik Otel de basın mensuplarına ev sahipliği yaptı. İlk gece Venüs Otel’in sahibi Yaşar Demirbağ ev sahipliğinde düzenlenen yemekte davetliler arasında Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da vardı. İkinci gün, basın mensupları Kaz Dağları’nın muhteşem coğrafyası ve tarihini, Türkiye pazarına yeni giren Renault KADJAR modeli arazi aracıyla keşfetti. Davetliler iki gün boyunca Edremit Körfezi boyunca uzanan bu özel coğrafyanın efsanelerini dinledi, müzelerini gezdi, kanyonlarını, şelalelerini keşfetti ve sularından içti.

Gezide ilk durak Altınoluk’un 4 kilometre doğusundaki Antandros antik kentiydi. Burada yapılan kazılarda bir Roma soylusunun altı odalı villası ortaya çıkarılmış. Villanın tabanlarındaki seramikler ise bu toprakların zengin tarihine ışık tutacak güzellikte. Bugüne kadar çıkarılan diğer eserler Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi’nde sergileniyor.

SARIKIZ TEPESİ RENAULT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM AYBAR, VİCKY HABİF, SERVET KAVASOĞLU

TAHTAKUŞLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ

ANTANDROS ANTİK KENTİ

JÜLİDE ATEŞ

CEM DİZDAR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.