Başarıya giden kelimeler; sAyGı, özvEri, sABır

Elele - - KARİYER -

İngİltere’de İş İdaresİ eğİtİmİ alan dİdem tekİnalp, mesleğİnde 25 yılı gerİde bırakmış.

1990 yılında İzmir’de Soylu Holding’de iş hayatına başlayan Tekinalp, aynı firmada 1994 yılına dek farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra merkezi Amerika’da bulunan Amway’in Türkiye ofisini 1994 yılında İzmir’de açmış ve Amway Müşteri İlişkileri Departmanı’nda asistan olarak kariyerine devam etmiş. 12 yıl aynı departmanda farklı sorumluluklar aldıktan sonra şirket içerisinde duyurulan Avrupa Kurumsal İlişkiler Bölge Asistanı pozisyonuna müracaat eden dört adaydan biri olmuş ve değerlendirme sonucu pozisyona uygun bulunmuş. Halen Amway Avrupa Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak görev yapıyor. Güzellik dünyasına olan merakı ise küçüklükten geliyor. Hepimiz küçük bir çocukken annemizin kıyafetlerini, ayakkabılarını giymiş, ayna karşısında süslenip püslenmişizdir ya, işte Didem Tekinalp de küçük yaşlarda başlamış ilgilenmeye. Modayla da arasının hep çok iyi olduğunu söylüyor. “Küçük bir kızken ayakkabılara karşı müthiş bir ilgim vardı, hatırlıyorum da evimize gelen misafirlerin ayakkabılarını incelerdim. Annemin topuklu ayakkabılarını giyer, prova yapardım” diyen Tekinalp, sonraki yıllarda stilistlik kursuna giderek bu ilgisini profesyonel hayata geçirmek istemiş ve kısa süreliğine de olsa hayaline ulaşmış. Ama hayatına güzellik sektöründe devam etmek daha cazip gelmiş.

Didem Tekinalp işine aşık kadınlardan, hedeflerini de hep bu doğrultuda belirlemiş ve mesleğinde yükselmiş. “Hedeflerinize ulaşmak için işinize ve çalışma arkadaşlarınıza saygı duymalı, özverili çalışmalı, kendinizi geliştirmeli ve sabırlı olmalısınız” diyor ve yaptığı işin kendisini tatmin ettiğini söylüyor: “Çalıştığım şirketin kültürü ile büyüdüm. Bu hem işveren hem de çalışan için çok önemli bir değer bence. Dolayısıyla uzun bir yol katettim ve basamakları teker teker çıktım. Tabii ki bu başarıda Amway’in kurumsal bir firma olarak çalışanlarına sunduğu kariyer fırsatlarının da önemli bir payı var.”

“Bence profesyonellik bilgi ve tecrübe birikimidir. Bu birikim beraberinde profesyonelliği de getirir” diyen Tekinalp; “Profesyonellik hayata farkı bir açıdan bakmak, sadelik, ilişkilerinizde özenli olmak, doğru iletişim kurmak, doğru

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.