Hayatın IŞIKLARINI AÇIN

Elele - - PSIKOLOJI -

mucizelerin dışarıda olmadığını, ne istersek Tanrı ile birlikte hayatımızda bunları yaratabileceğimizi, anlatmaya çalışıyorum. Bu yıl Nobel ödülünü alan Prof Dr. Aziz Sancar, “Çalışarak herkes her şeyi yapabilir” demiş. Işıkla sevgiyle, isteyerek, inanarak ve adımları atarak her şeyi yapabilirsiniz hayatınızda.

‘Hayatın ışıklarını açmak’ deyimini kullanıyorsunuz. Bu güzel hayat hayalini daha çok madde ile düşünenler var. Zengin olmak, mal mülk sahibi olmak gibi...

Onlar da Tanrı’nın bize armağanı ama derdiniz sadece paraysa yatağa huzurlu giremezsiniz. İçinde sevginin olmadığı her madde insana eninde sonunda mutsuzluk getirir. Sık sık bindiğim taksinin şoförüne hayalini sormuştum. “Makam şoförü olmak” dedi. Neden kendi taksisine sahip olmayı hayal etmediğini sordum. ‘Param yok, yapamam’ diye düşünüyor. Oysa Tanrı’nın yolları sonsuz.

‘sevgide olmak’ tam olarak ne demek?

Sonsuz evrensel enerjiden söz ediyorum. Kendin olmak demek sevgide olmak; hiçbir acıyı, üzüntüyü taşımamak, pırıl pırıl parlamak demek.

Bir insan düşünelim ki büyük borç içinde. Evinin kirasını ödeyemiyor. ona ‘sevgide ol’ deyince bu söylenenleri anlaması zor…

Yıllar evvel üç milyon dolarını batırmış, her şeyi kaybetmiş biriyle konuştum. Bir gün eski iş arkadaşını son model otomobilde görmüş ve “Bu durumu ben yaptım, yine yaparım” deyip her şeye yeniden başlamış. Eskisinden de iyi durumdaydı. Yani her şeyini kaybetmiş ama moralini bozmamış, tekrar çalışmış ve yapmış. Bundan söz ediyorum. Kirasını ödeyememiş kişiye, ‘Tanrı’ya güven, her an bir yerden bir destek gelir, seni bu durumdan çıkartır” derdim.

Herkes kendi hayat amacını bulabilir mi?

Herkes kendi kalbinden geleni bilir; dinler ya da dinlemez. Önemli olan hangi yolda gittiğiniz değil, hangi enerjiyle gittiğiniz önemli.

Yaprak Çetinkaya

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.