#KADINİSTERSE MucİzElER gERçEK oluR…

Elele - - EDİTÖR - Umutlu olun!

Belki bir miktar ayrımcılık gibi gelebilir… Ama laf olsun diye değil inanarak söylüyorum; kadın isterse dünya değişir! Bizim doğamız; doğalımız bu. Üretmek, yetiştirmek, işlemek, ince ince şekillendirmek… Doğuştan bunlar. Hatta varoluştan. Güç, inat, azim ise sonradan kendimize kattıklarımız. Bir şeylere baş kaldırmak zorunda olduğumuzdan… Hep bir ‘ben buradayım!’ çırpınışından, hep varlığı tartışılır olduğumuzdan. Siz hiç ‘erkek çalışmalı mı, çalışmamalı’ sorusuyla karşılaştınız mı mesela? Ya da ‘sesli gülmek yakışmaz erkeğe…’ diyen duydunuz mu? ‘Adam kadını aldatıyormuş!’ Hadi canım çapkınlık o! Kadın olmadıkça özne, ‘namus’ cümlelerde nesne değil…

Ama dik duruyoruz! Değişiyoruz. Hem de bunu öyle feminist çığlıklar atarak yapmıyoruz. Aklımızı kullanıyoruz. Farkında mısınız beyleri biraz korkutuyoruz. Çalışan bir kadının şahane bir anne olacağını anladılar. Biraz da rol çalıyorlar bizden; artık mutfakta yanımızda duruyorlar. Bana kalırsa birlikte yürüdüğümüz zaman nelerin güzelleştiğini göstererek mucizeyi yaratmaya başladık. Daha çok yol var. Ama olacak. Kadın isteyecek ve her şey güzelleşecek.

Elele Avon Kadın Ödülleri bu yıl ikinci kez sahiplerini buluyor. Bilim, sanat, spor, müzik, sosyal sorumluluk, girişim, oyunculuk, edebiyat ve gazetecilik kategorilerinde onlarca kadının hikayesini okuduk adaylarımızı belirlerken. Hepsi çok başarılı! Ortak noktaları ise ‘istemek’… İsteyin, gerçekten isteyin! Ve olsun! Tören 14 Ocak’ta. Sosyal medya hesaplarımızı ve elele.com.tr’yi takip edin… Heyecanı birlikte yaşayalım.

Kadın hikayeleri ile dolu dolu bir sayı hazırladık bu ay. Ceyda Düvenci var kapağımızda. Güçlü, hiç vazgeçmeyen, şahane bir anne o. Kızı ile bir mücadeleleri var hayata karşı ama bunu hiç de büyük büyük yaşamıyor o. Hiç boynunu bükmeden, hiç gözleri dolmadan anlatıyor hikayesini… Bence kadınlara en çok hayata aşık olmak yakışıyor.

Betül Mardin’den Şafak Pavey’e, davalara bebeği ile giren bir avukattan uçak tasarlayan bir mühendise… Düşünen ve düşleyen kadınlar… Bu ay hepsi sayfalarımızda. Bence kadını en çok hayal kurmak büyütüyor.

Ocak sayısına son noktayı son zamanlarda hiç olmadığımız kadar mutlu koyduk ekip olarak. Umudumuzu kaybetmemize sebep olacak çok şey vardı etrafımızda hepsini sildik! Çünkü

#KADINİSTERSE hayat güzel.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.