GÖZÜMÜZ AYDIN... YÜZÜMÜZ AYDIN!

Son günlerin makyaj trendi strobing, doğallığı hedefleyen, aydınlığa vurgu yapan bir makyaj. Cildimize ışıltı kattığı ve yüzümüzün kemik yyap yapısınıp ortaya çıkardığı için hızla favorilerimiz ara arasına girdi.

Elele - - GÜZELLİK -

Strobing makyajı kontür tekniğinden ayıran en belirgin özellik, koyu tonlarla yaratılan ışık-gölgenin verdiği dramatik etkinin yerine yüz hatlarını aydınlık tonlarla vurgulamak yani esas amacımız doğal ve aydınlık bir yüze sahip olmak. Aydınlatıcıyı (highlighter) elmacık kemiklerinin üzerine, kaş altına ve T bölgesine incecik sürün. Fondötenle karıştırılarak kullanılan nemlendirici veya canlandırıcı bir serum bu teknikte çok işe yarıyor. Aydınlatıcı sürerken fırça kullanın ve mümkün olduğu kadar ince sürmeye dikkat edin. Sephora Makyaj Artisti Murat Bekler, aydınlatıcı sürdükten sonra yüzünüzün T bölgesi için transparan pudra veya matlaştırıcı ürünler kullanmanızı öneriyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ Sephora Makyaj Artisti Murat Bekler Yüzün ışık alan bölgelerini aydınlatıcı ile güçlendirerek daha canlı, daha nemli ve aydınlık bir görünüm kazandıran makyaj tekniğine ‘strobing’ makyaj diyoruz. Bu teknikle cilde daha doğal ve ışıltılı bir görünüm kazandırmak mümkün. Doğallık esas olduğu için göz makyajında abartıdan kaçınmak lazım. Daha çok kuru ve karma ciltlerin kolay uygulayabileceği bu teknik, doğru dokunuşlarla yağlı ciltlerde de uygulanabilir. GUERLAIN METEORITES BABY GLOW AYDINLATICI,

¨ 177 BLISS OKSİJEN VE VİTAMİNLİ AYDINLATICI BAKIM KREMİ,

¨ 278

DIOR GÖZ ALTI KAPATICISI,

¨ 127

L’OREAL LUMI MAGIC AYDINLATICI,

¨ 42.99

PASTEL AYDINLATICI,

¨ 11.50 LAURA MERCIER GÖZ ALTI KAPATICISI,

¨ 127

SMASHBOX AYDINLATICI, 79 CLINIQUE GÖZ ALTI KAPATICISI, ¨ 86 NARS HOT SAND AYDINLATICI, 95

ESTEE LAUDER AYDINLATICI MAKYAJ BAZI, ¨ 136

PÜF NOKTASI Bu tekniği uygularken yüzünüzün daha aydınlık görünmesini istediğiniz bölgeye, örneğin burnunuzun ucuna, elmacık kemiklerinize ya da kaşlarınızın altına göz altı kapatıcısı sürün. Sonra aydınlatıcı ile devam edin. Gözlerinize aydınlık katmak için buz beyazı fardan

yararlanabilirsiniz. Daha düzgün ve ince bir buruna sahip olmak istiyorsanız aydınlatıcıyı burun kemiğinizin üzerine sürün. Eğer dudaklarınızın ve çenenizin üzerine sürersenizs daha dolgun bir görüntüye sahip olursunuz.

¨

¨

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.