MANU ATELIER ZAmAn tAnımAyAn tAsArımlAr

Elele - - MODA -

bu çantalar uzun zamandır markajımızda. iki kız kardEşin oluşturdukları marka, aynı zamanda babalarından kalma bir miras aslında.

Çanta zanaatkarı babaları Adnan Manastır’dan küçük yaşlardan beri öğrendikleri deneyimlerle, kendi markalarını yaratan Merve ve Beste Manastır kardeşler, genlerden gelen yeteneklerinin hakkını veriyorlar. Çantalarını özgünlükleriyle, fonksiyonel oluşuyla ve sade şıklığıyla bir süredir takipteyiz! Beste Manastır, Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ardından Özyeğin Üniversitesi’nde işletme eğitimi almış. İyi bir tasarımın, iyi bir iş yönetimiyle zamansızlaşacağına inanarak üniversiteye girdiği ilk seneden itibaren çeşitli tasarımcıların ve moda editörlerinin asistanlığını yapmaya başlamış. Çantaya dair ilk deneyimiyse; tasarımcı asistanlığı yaptığı dönemde, Paris Fashion Week’te sergileyecekleri koleksiyonlarına, çanta üretimi yapmaları istendiğinde ortaya çıkmış. “Böylelikle, kendimi bildim bileli beni son derece heyecanlandıran bu işi realiteye dökmek artık kaçınılmazdı” diyor. Merve Manastır ise Avusturya Lisesi’nin ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra iş hayatına atılarak iç ve dış ticaret konusunda tecrübe edinmiş. “Merve üniversiteyi bitirdiğinde çalıştığım yerden ayrılmıştım. Uzun zamandır yapmak için sabırsızlandığımız işi gerçekleştirmek için daha doğru bir zaman olamaz diye düşündük ve hikayesi aslında çok uzun yıllar önce başlamış olan Manu Atelier ortaya çıktı.” 1961’den beri el yapımı deri çanta zanaatkarı babaları Adnan Manastır sayesinde küçüklükleri atölyede artan deri parçalarını birleştirmek ve minyatür çantalar yapmakla geçmiş olan kardeşler “Çanta, bizim için babaya ve zanaatine olan hayranlığın, çocukluğumuzun en somut haliydi. Eski ile yeniyi bağlayan o deri kokusu, 11 yaşında Rum ve Alman ustalardan bu zanaati öğrenmek için atölyeye girip mesleğine aşık olmuş bir baba, küçük bir kız çocuğu iken onun kendi elleriyle yapıp getirdiği minik sırt çantaları, bel çantaları, Galatasaray Lisesi’nin karşı hanındaki en eski atölyemizin İstiklal Caddesi’ne bakan balkonu, Beyoğlu, tarihe ve zanaate olan hayranlık... Markamızın hayalini kurarken, kalbimizde ve aklımızda her daim bunlar vardı” diyorlar. Ayrıca kendilerinin bulduğu ve geliştirdiği, patenti onlara ait olan bir üretim tekniği kullanıyorlar. Manu’nun stilini tanımlayan kelimeler ise; elegant, sade, fonksiyonel ve zamansız!

Çanta fiyatları 800 lira ile 1300 lira arasında değişiyor. manu atelıer Çantalarına, kendi internet siteleri olan manuatelıer. com’dan, v2k desıgners, vakkorama, selfrıdges, shoP at BlueBırd mağazalarından ve styleBoP.com’dan ulaşaBilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.