Scarlett’i kISkaNdIk!

Elele - - GÜZELLİK -

Hollywood dünyasının güzel kadınları hepimizin içindeki kıskançlıkla karışık özenme duygularını harekete geçiriyor. Çünkü bu kadınlar ne yaşlanıyor ne de makyajsız çirkin görünüyor. Bu isimler arasında benim en sevdiklerimden biri de Scarlett Johansson. Masum yüzüyle dikkat çeken bu güzelden bilim adamları da etkilenmiş olacak ki kadınların neredeyse hepsini ona benzetecek bir cihaz yaratmışlar ve ismini de Scarlet koymuşlar. Tabii bu hikayeyi ben uydurdum. Gerçeğe dönecek olursak Scarlet bir fraksiyonel radyofrekans yöntemi ve ameliyatsız yüz germe etkisi yaratabilmeyi amaçlıyor. Scarlet cihazı hakkında bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Dilek Avşar, “Bu yöntem uygulanırken cilt altına mikro iğneler ile ısı veriliyor ve verilen ısı sayesinde cilt altında hasar oluşturularak kolajen lifleri uyarılmış oluyor. Bu yöntem ayrıca akne ve akne izi tedavisi, gözenek küçültmek için de kullanılabilen bir yöntem” diyor.

hanGi bölGelere uyGulanıyor?

Scarlet cihazı ile yapılan bu işlem özellikle ince kırışıklıklarda düzelme, gözeneklerde küçülme, yüz ve çene hattındaki sarkmalarda toparlanma sağlamaya yardımcı oluyor. Dr. Dilek Avşar, tekniğin çene, yanaklar, kirpik dibine kadar olan göz bölgesi, kaş altı, şakaklar, alın da dahil olmak üzere tüm yüze ve boyuna uygulanabildiğini belirtiyor.

denedik!

Oldukça merak uyandıran bu yöntemi denemeden önce cildime lokal anestezik bir krem sürüldü. Bu kremin etkisi ile ağrı çok daha az hissediliyor. Anestezik kremin sürülmesinden sonraysa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.