Bahar giBi…

Elele - - EDİTÖR -

Ve karşınızda beklenen mart… Yeni bir başlangıç. Sil baştan her şey! Bahar geldi… Yok yok öyle kısık sesle değil; BAHAR GELDİ! Daha ne olsun?

Kendimize zaman ayırabilelim mesela. Spor yapalım, arkadaşlarımızla daha çok vakit geçirelim, açık havada saatlerce oturalım… Çok şey yapalım! Daha çok! Ünlü isimlere bize ilham versinler diye ‘prime time’ alışkanlıklarını; bir başka deyişle akşam saatlerini nasıl geçirdiklerini sorduk bu ay. Sayfa 76’da. Beyler kendilerine iyi bakıyor. Kıskandık.

Moda konuşalım bu ay. Moda başkentleri moda haftaları ile 2016-2017 kışını karşılıyor şu günlerde. Sıkı takipteyiz ama aklımız fikrimiz yeni sezonda. Bahar renkleri, pudra ve çiçek kokuları eşliğinde vitrinlerde yerini aldı. Mevsim trendlerinin hepsine dokunduk mart sayımızda. ‘Bunu almalıyım’ cümleleri ile yerleştirildi tüm ürünler sayfalara. Uyarıyorum, seçim yapmanız kolay olmayacak.

Öykü Serter, Can Bonomo, Onur Büyüktopçu röportajları ayın kaçmazları. Ortak noktaları var bana sorarsanız. İddialarının altı boş değil bu isimlerin. Popüler kültürün en ‘popüler’ noktasındalar… Hani o televizyon ekranına boş boş bakarken siz, bir dipnot düşmek amaçları. İlgimizi çekmeyi başardılar da şimdi başlıyor asıl söylemek istediklerini söyleyecekleri zaman sanki. Ambalaj hazır yani, şimdi içeriklerini sindirme vakti.

Tabii ki unutmadık, mart kadınların ayı. Aşktan, güzelliklerden, mutluluk formüllerinden, başarı öykülerinden, kadın olmaktan, kadın olmanın ödül olduğundan bahsetmek istiyoruz biz hep. Gazete manşetlerine inat… ‘Bu yüzyılda, bu zihniyet’e inat, tacize, tecavüze, şiddete, adaletsizliğe inat! Bu ay bizim ayımız! Adam olamayanlara inat! Kutlu olsun. Bunu hak ediyoruz.

Bu bahar ilk cemre kalbinize düşsün…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.