UMUDUMUZ VAR!

Elele - - EDİTÖR -

Nisan ne güzeldir… Bahardır, çiçektir, başlangıçtır, umuttur, uyanıştır… Ama hiçbir nisan sayısını hazırlamak bu kadar zor olmamıştı. Mutsuzluk ve endişe hiç bu kadar yakın durmamıştı kalbimize… Her sabah kalp atışlarımızı hızlandıran başka bir gündeme uyanıp, güvende olup olmadığımızı sorguladık sık sık. Ve biz en çok bu olanlara alışmaktan korktuk bu ay. Hayır! Tavrımız belli; güzel cümleler kurmaya devam edeceğiz, güzellikleri fotoğraflayacak, umudumuzu hiç yitirmeyeceğiz. Çünkü tutunacak bahar dallarına ihtiyacımız var! Bizim her şeye rağmen umudumuz var. Değişecek… Güneş yeniden yükselecek. Kalplerimiz tekrar ısınacak. Birbirimizi sevmeyi yeniden, baştan öğreneceğiz. Sevmeyi öğreneceğiz. Seveceğiz!

Hayat ne garip… Düşüp düşüp kalktığımız bu ay, yaptığımız güzel şeylerden pişmanlık duyduk biraz hep. Bir IFW geçti İstanbul’dan. Tüm paylaşımların altına bir açıklamayla düştü sosyal medyaya: “Moda sektörünün bir iş kolu olduğunu ve birçok insanın bu sektörden geçimini sağladığını, bu defilelere aylarca hazırlanıldığını unutmayın” yazıyordu her fotoğrafın altında. Çalışabilen, üretebilen, herkese ve her şeye rağmen ayakta durabilenler alkışlanmalı bence. Alkışlar bizden zor günlerde güzel bir şey yapmaya çalışan tüm tasarımcılara. Notlarımız ise sayfa; 128’de.

Kapak fotoğraflarımızı çekmeye gittiğimiz Çatalca sahilinde telefonlarımız çekmedi. Gerçeklere bağlanamayınca da bir an masmavi denize ve Birce Akalay’ın pozitifliğine kaptırabildik kendimizi. Çok gerçek değildi belki her şey ama güzeldi. En çok ihtiyacımız olan enerjiydi. Şarj olduk… Size de iyi gelmesini umuyorum. Deniz Özgün’ün kamerasından şahane kareler ve Filiz Şeref’in sorduğu tüm soruları içtenlikle cevaplayan bir Birce Akalay var sayfa; 60’ta.

Bu bir ‘biz bu dergiyi hazırladık ama kolay olmadı’ yazısı değildi. Biliyorum ki hangi işi yaparsanız yapın, nerede olursanız olun, ne kadar iyi olmaya çalışırsanız çalışın siz de zor bir ay geçirdiniz. ‘Unutun’ derdim hep; bu defa sakın UNUTMAYIN! Yaşanan hiçbir şeyi unutmayın. Ama inanın; her zaman iyilik kazanır. Kalbinizi hep iyi tarafta tutun.

Bahar dallarına şimdi daha sıkı tutunun.

Sevgiyle…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.