MEKAN LÜKS, ŞIK VE POPÜLER

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

LA GIOIA CAFE

BRASSERIE

KÜÇÜK HÜZÜNLÜ KIZ BİR DE ONDAN DİNLEYİN

Gülru İncu

Kavaklıdere Beymen’in giriş katında yer alan La

Gioia, deniz ve et ürünlerinin yanı sıra İtalyan lezzetleriyle de çok beğeniliyor. Kokteyl mönüsü de çok zengin. Tel: (0312) 426 44 88

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd’in yeni albümü ‘Mükemmel Boşluk’un sanat yönetmenliği Adnan Elmasoğlu, miks’leri Mert Medeni, mastering’leri ise Grammy ödüllü Evren Göknar’ın imzasını taşıyor. ‘Mükemmel Boşluk’ önceki albümlere oranla daha fazla elektronik ögelere yer veriyor. Redd, yeni albümlerini bakın nasıl açıklıyor: “İçimizdeki dünyayı dinleyerek, derinlerdeki mükemmel boşluğa ulaşmak dışarıdaki kirliliği temizleyecek. Boşluklar diğerlerine eklenerek büyüyecek, genişleyerek dış dünyanın yükselen kötülük duvarlarını yıkacak.”

Rock tarihinin gelmiş geçmiş en kült figürlerinden Janis Joplin hayat hikayesinin en çarpıcı sahnelerinden derlenen ‘Janis: Little Girl Blue (Janis: Küçük Hüzünlü Kız)’ belgeselinin soundtrack albümüyle karşımızda. 1970 yılında henüz 27 yaşında yaşamını yitiren efsane kadının hayatını anlatan filmin albümünde canlı stüdyo performansları ve Big Brother&The Holding Company ile seslendirdiği 17 şarkı var. Görüntülerle beraber şarkılar da ruhunuza dokunacak.

Zamansız ölümüyle müzikseverleri yasa boğan Jeff Buckley, daha önce hiç duyulmamış şarkılarının yer aldığı ‘You And I’ albümüyle yeniden hayatımıza dahil oldu. 1994 tarihli ilk albümü ‘Grace’i kutlamak için araştırılan arşivlerden çıkan daha önce hiç duyulmamış şarkılardan oluşan bu albüm sanatçının hayranları için eşsiz bir hediye şüphesiz. Albümün en dikkat çeken şarkısı ise bir Bob Dylan klasiği; ‘Just Like A Woman’.

Eflatun, farklı lezzetleri ve efsane mezeleri ile bir Alaçatı vazgeçilmezi. Serpme köy kahvaltısı ve ev yapımı gözlemeleri çok lezzetli. Yüzde 100 yerli deniz ürünlerini misafirlerine sunan Eflatun’un makarna ve tatlı mönüsü de bir o kadar iddialı.

Tel: (0538) 291 82 24

Turgay Yıldız’ın Karaköy’de, İstanbul’un en eski tiyatrolarından birinin olduğu no.66 binasında açtığı Mitte, kaliteli yemeği, içkileri, sıcak ambiyansı ile müşterilerini karşılıyor. Kokteyllerinin müdavimleri ise

çığ gibi büyüyor. Tel: (0212) 243 7468

Wanda, Nişantaşı Atiye Sokak’ın yeni mekanlarından. Öğle mönüsünde enerjik ve hafif lezzetler var. Wanda’nın şefi Gabriele

Sponza’nın sır gibi sakladığı reçetelerini paylaştığı akşam mönüsündeki lezzetler ise gastronomi dünyasında fark yaratıyor.

Tel: (0212) 343 24 35

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.