İşİnİz hobİnİz hobİnİz hAyATın kenDİSİ olAbİlİr

Başarının sırrı; sevdiğiniz işi yapmak ama bu arada hayatınızdan ödün vermemek ve hobilerle hayatınızı anlamlı kılmak. Birçok markaya danışmanlık yapan Yelda İpekli’nin sözlerine kulak verdik ve hem başarılı hem mutlu olmanın sırlarını öğrendik.

Elele - - KARİYER -

Pozitif, samimi, rahat ve tüm bu özelliklerinden dolayı da bulunduğu ortamda farkını hemen ortaya koyan kadınlardan... Pek çok markaya aynı anda danışmanlık yapıyor, ama şu sıralar yoğun olarak vaktini Batik’e harcıyor. Kendini anlatmaya ise “Kızım ve annemle birlikte yaşıyoruz. İki de kedimiz var” sözleriyle başlıyor. İşletme üzerine eğitim aldıktan sonra pazarlama konusunda uzmanlaşmak için İngiltere’de eğitimlere katılmış. Yurt dışı stajlarında pazarlama alanını deneyimleyerek uygulama ve çalışmalarına katılma fırsatı bulmuş ve mezun olduğu andan itibaren marka konusunda uzmanlaşmayı kendine hedef belirlemiş. İngiltere’de pazarlama eğitimi alırken duyduğu ‘İyi bir pazarlama uzmanı, sektörleri değil müşteriyi tanımak zorundadır’ sözünün bakış açısını oluşturduğunu söylüyor. Bu nedenle herhangi bir sektörde uzmanlaşmak yerine müşteri tarafında uzmanlaşmayı, müşteri beklentilerini, alışveriş eğilimlerini anlamaya odaklanmış. “Çok fazla sektörde çalıştım ve her biri bana o sektörün müşterisini ve beklentilerini anlama konusunda uzmanlık kazandırdı” diyor ama Altınyıldız’la başlayan, Network ve Fabrika markalarının çıkış dönemi ve markalaşma çalışmalarının kendisi için kritik dönemler olduğunun altını çiziyor. İlk işinde Londra Hilton otellerinin merkez ofisinde görev almış ve birçok önemli reklam ajansıyla kurumsal kimlik süreçlerini çalışma şansı yakalamış. Sonrasında da Conrad Istanbul Bosphorus, Sabancı ve Boyner markaları ile çalışarak devam etmiş kariyerine.

NEREDE LİDER, NEREDE OYUNCU OLACAĞINI BİLMELİSİN

“Kariyer anlamında çok tatminkar bir noktadayım” derken kariyerinde istediği yere gelen insanların gurur ve huzuru yansıyor yüzüne Yelda İpekli’nin

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.