DİKKAT! Murzaev; ilişkilerde dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıralıyor...

Elele - - İLİŞKİ -

KAyınvAliDEyE sAvAş açmayın

Erkek çocuklar genellikle annesine göre eşini seçiyor. Dolayısıyla evlendiğinizde asla kayınvalidenize savaş açmayın. Mutlaka, daima, olumsuz tarafı olsa da ondan olumlu şeyler çıkarmaya çalışın. Bir anne 30 sene büyüttüğü erkeği bir kadına veriyor ve o kadından çok şey bekliyor. ‘Siz bana çok iyi bir erkeği teslim ettiniz, ben daha da iyi yetiştireyim, ikimiz bir yoldan gidelim’i sözlü olarak olmasa da davranışlar ile göstermek gerekiyor.

GözyAşlArınızı sAKlAyın!

Erkeklere gözyaşlarınızı mümkün olduğunca az gösterin. Çünkü ağlamanın her ne kadar kimyasal olarak vücuda faydaları olduğu söylense de, karşımızdakine negatif etkisi oluyor. Erkekler hemen bunu tehlike olarak kabul ediyor, ‘ben bir şey yaptım’ diye harekete geçiyorlar. Kadınlar ağladıkça durum erkeklere itici geliyor.

Olumlu yönünü bulun

Erkeklerin pek çok negatif yönü olabilir ama hiç mi olumlu özelliği yok! En azından bir olumlu yönünü bulun. Çok iyi çay demliyorsa, ‘Sen çok iyi çay demlersin, hadi senin elinden bir çay içelim’ dediğinizde emin olun mutlu olacak, gururla çayınızı demleyecek. Bilgisayarda çok mu iyi? ‘Bana da öğretir misin?’ deyin. O zaman egosu pohpohlanır ve başka yetenekleri de ortaya çıkar. Başka iyi özelliklerini de göstermeye çalışır.

AilEnizi mutlu EDin

Eşiniz ya da sevgiliniz eve geldi mi onu hemen soru yağmuruna tutmayın. Ona biraz zaman verin. Otursun, çayını içsin, siz hiçbir şey sormayın. Zaten sonrasında o dökülüverir. 10 dakika geç kaldı mı ‘neredeydin, ne yaptın?’ demeyin çünkü bu durum erkeklerde protesto etkisi yaratıyor. Her zaman, ona susarak biraz zaman vermeyi deneyin. Böyle olunca zamanla belki anlatmak istemediklerini bile anlattığına şahit olabilirsiniz.

zEKAnızı GöstErmEyin

Murzaev; “Kadınların daha zeki olduğunu söylesek belki bunu okuyan erkekler kızacaklar ama öyle” diyor. İşte ilişkinin gidişatını da bu yüzden kadınlar belirliyor. Kadınlar genellikle sağ beyni çok kullanır. Sağ; duygular, hisler, altıncı his, yaratıcılık demek... Erkekler sol beyinli ve mantıkla yaklaşıyorlar. Kadın ve erkek bir bütündür ve birbirini tamamlamak önemlidir. Siz yine de zeki olduğunuzu eşinizin tanıdıkları, akrabaları yanında göstermeyin. Zeka korkutucu olabilir!

GözlErinizi EvlEnmEDEn önCE Dört Açın

Evlenmeden önce her şey yolunda giderken evlendikten sonra mutsuz olan çok çift var. Murzaev’in bu konuda şöyle bir önerisi var; evlenmeden önce gözünüzü dört açın, evlendikten sonra gözlerinizi sıkı sıkı kapatın. Evlenmeden önce iki taraf da kurnazlık yapıyor, iyi tarafını göstermeye çalışıyor. Eğer her şeye rağmen evleniyorsanız, önceden görmezden geldiğiniz şeyleri evlendikten sonra da görmemeye çalışmak durumundasınız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.